Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yağmurla dereler suyla buluştu, çaylar coştu

MERSİN’DE HAFTA SONU ETKİLİ OLAN YAĞMUR İLE BİRLİKTE ANAMUR’DA TENİST’TE ÇAYI COŞTU, ERDEMLİ DE İSE DERELERDEN SULAR AKMAYA BAŞLADI.

Bu haberin fotoğrafı yok

Mersin’de hafta sonu etkili olan yağmur ile birlikte Anamur’da Teniste Çayı coştu, Erdemli’de ise kuruyan derelerden sular akmaya başladı.

Meteorolojinin uyardığı yağışlı hava Mersin’de hafta sonunda 2 gün süreyle zaman zaman şiddetli olarak etkisini gösterdi. Yağışlı havanın ardından bölge genelinde bugün güneşli hava etkisini göstermeye başladı. Yağmurla birlikte yazın kuruyan birçok dere ve çay da suyla buluştu. Anamur ilçesinde yaklaşık 36 kilometre mesafedeki Güngören köyünden geçen Teniste Çayı’nın da debisi etkili olan sağanak yağış ve sel sularıyla yükseldi. 2 bin 300 rakımda Torosların eteğinden doğan ancak aylardır akmayan çay, etkili olan yağışla kızıl renge bürünerek adeta coştu.

Geçen kış mevsiminde yağışların az olması nedeniyle kuruyan Erdemli ilçesinde bulunan Alata ve Limonlu dereleri de son yağışlarla az da olsa suyla buluşarak akmaya başladı.

KIRIKKALE'NİN SULAKYURT İLÇESİNE BAĞLI DEREDÜZÜ
Sıradaki Haber Kuvvetli yağış sele neden oldu, köy yollarında tahribat oluştu
Reklamı Geç