Van’da Dilencilere Operasyon

 Van’da Dilencilere Operasyon

Van Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında cadde ve sokaklarda dilencilik yapanlara yönelik operasyon düzenledi.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler vatandaşın manevi duygularını istismar ederek dilencilik yapan kişilere yönelik çalışma yaptı. Özel kıyafetli ekipler özellikle araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu kavşak ve caddelerde koronavirüs salgından ötürü vatandaşların sağlığını tehlikeye atan dilencilere operasyon yaptı. Yapılan operasyonlarda 4’ü çocuk 9 kişi yakalanırken, bu şahıslar hakkında kabahatler kanunu gereği ve sosyal mesafeyi de korumadıkları içinde ayrıca tutanak tutularak yasal işlem uygulandı.

Duygu istismarcılarına göz açtırmamak için operasyonların devam edeceğini belirten Zabıta Dairesi Başkanı Osman Sevinç, şunları söyledi;

“Bizler Zabıta Dairesi Başkanlığı olarak hassas bir dönemden geçiyoruz. Bilindiği üzere koronavirüs dolayısıyla izolasyonun had safhada olması gereken bir dönem. Ama ne yazık ki dilenciliği meslek haline getirmiş kişiler halen sokaklarda sosyal mesafe kuralına uymadan mesleklerini yapıyor. Bizlerde bu duygu istismarcılarına göz açtırmamak için alanda çalışıyoruz. Bizim vatandaşlardan ricamız bu kişilere lütfen bağışta bulunmasınlar bu kişiler sürekli hareket halinde oldukları için size hastalık bulaştırabilirler. Zaten bu kişilerin büyük bir kısmı da ihtiyaç sahibi olmadıkları tespit edilmiştir. Bu çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın