Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Van annelerinin evlat nöbetine bir aile daha katıldı

ÇOCUKLARININ TERÖR ÖRGÜTÜ PKK MENSUPLARI TARAFINDAN KANDIRILARAK DAĞA KAÇIRILDIĞINI İDDİA EDEN AİLELERİN EVLAT NÖBETİ KARARLILIKLA DEVAM EDERKEN, EVLADINI HDP’DEN İSTEYENLERİN SAYISI BİR AİLENİN DAHA KATILIMIYLA 35’E YÜKSELDİ.

ÇOCUKLARININ TERÖR ÖRGÜTÜ PKK

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından kandırılarak dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan ailelerin evlat nöbeti kararlılıkla devam ederken, evladını HDP’den isteyen ailelerin sayısı ise bu hafta 35’e yükseldi.

Van’da çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan aileler, 71 haftalık süreçten bu yana partinin il başkanlığı binası önünde oturma eylemi yaparak seslerini duyurmaya çalışıyor. Evlatları değişik tarihlerde PKK terör örgütü tarafından dağa kaçırılan ve sayıları artarak 35’i bulan aileler, ellerindeki dövizlerle il başkanlığı binası önüne gelerek HDP ve PKK aleyhine slogan attı. HDP ve terör örgütü PKK’dan çocuklarını isteyen ailelere yeni katılım sağlayan Fatma Tekyurt, kızı Hande için nöbete dahil oldu.

Evlat nöbetine ilk kez katılan Fatma Tekyurt, kızı Hande’nin 2015 yılı Haziran ayında PKK tarafından kaçırıldığını belirtti. Evladından 8 yıldır haber alamadığını ifade eden Tekyurt, evladının devlet güçlerine teslim olmasını istedi.

“Her yeni aile bizler için bir umuttur”

Her geçen gün sayılarının arttığını dile getiren Nazlı Sancar isimli anne ise “İnşallah evlatlarımıza kavuşacağız. Düşmanın karşısında dimdik duracağız. Evlatlarımızı bu kapıda kaybettik, yine bu kapıdan alacağız. Anne ve babalara sesleniyorum. Gelip buradan evlatlarını HDP’den istesinler. Biz bu çocuklarımızı HDP ve PKK için büyütmedik” diye konuştu.