Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Uzay Tüneli Fotoğraf Sergisi yoğun katılımla açıldı

ESPARK ALIŞVERİŞ MERKEZİ’NDE YOĞUN KATILIMLA AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLEN UZAY TÜNELİ FOTOĞRAF SERGİSİ, ESKİŞEHİRLİ UZAY SEVERLERİ BİR ARAYA GETİRDİ.

ESPARK ALIŞVERİŞ MERKEZİ’NDE YOĞUN

ESPARK Alışveriş Merkezi’nde yoğun katılımla açılışı gerçekleştirilen Uzay Tüneli Fotoğraf Sergisi, Eskişehirli uzay severleri bir araya getirdi.

Uygar Mitat tarafından çekilen uzay fotoğraflarının sergilendiği Uzay Tüneli Fotoğraf Sergisi’nin açılışı yapıldı. ESPARK’ın eksi 1’inci katında bulunan sergi, vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Sergiye gelen uzay severler, birçoğu Eskişehir’in karanlık bölgelerinde çekilen fotoğrafları merakla incelerken, bazı ziyaretçiler toplu şekilde anı fotoğrafları çekildi. Uzay Tüneli Fotoğraf Sergisi, 15 Ekim’e kadar devam edecek.

“ESPARK gibi sanata değer veren bir kurumda sergi açıyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum”

Bir ambalaj firmasında satış müdürü olan ama hobi olarak uzay fotoğrafçılığıyla ilgilenen Uygar Mitat, “Profesyonel işim bu olmasa da bir süredir hobi olarak uzay fotoğrafçılığıyla ilgileniyorum. Teleskoplarımla uzayın derinliklerindeki galaksi, bulutsu gibi derin uzay objelerini fotoğraflıyorum. Bunun için şehir ışıklarından uzakta, zifiri karanlık diyebileceğimiz alanlarda tüm ekipmanlarımla kamp kurarak geceler boyunca çekim yapıyorum. Buradaki fotoğrafların tamamını kendim çektim. Birçoğunu Eskişehir içerisinden çektim. O yüzden bu ilk kişisel sergimi Eskişehir’de açıyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Geçmişte farklı şehirlerde arkadaşlarımla sergiler açmıştım ama ESPARK gibi sanata ve sanatçıya değer veren iyi anlaşabildiğim bir kurumda sergi açıyor olmanın da ayrı mutluluğunu yaşıyorum” dedi.