DOLAR 18,5255 0.08%
EURO 18,1771 0.05%
ALTIN 989,080,13
BITCOIN 3645882,41%
Bursa
24°

AÇIK

05:28

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ünlü astronot öğrencilerle buluştu

Ünlü astronot öğrencilerle buluştu

ABONE OL
Ocak 17, 2022 10:48
Ünlü astronot öğrencilerle buluştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji’nin eğitim sponsoru olduğu NASA Uzay Sergisi, Avrupa Uzay Ajansı’ndan (ESA) astronot Andre Kuipers’i ağırladı. Metropol İstanbul içinde kurulan NASA Uzay Sergisi kapsamında 12 Ocak’ta İstanbul’a gelen astronot, Metropol İstanbul içerisindeki “Doğa Space Shuttle” alanını ziyaret etti, Mars Kampüsünün canlandırıldığı etkinliği deneyimledi.

HUPALUPAEXPO tarafından Metropol İstanbul içinde kurulan NASA Uzay Sergisi etkinlikleri kapsamında İstanbul’a gelen Andre Kuipers, ayrıca DasDas’da gerçekleşen söyleşi etkinliğinde uzaya meraklı İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji öğrencileri ile bir araya geldi. Uzayda geçirdiği 204 güne dair deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. Asıl mesleği doktorluk olan Hollandalı Andre Kuipers, 2004’te Delta görevi sırasında 11 gün, PromISSe görevinde 193 gün olmak üzere toplamda 204 günü uzayda geçirerek Avrupa tarihinin en uzun uzay uçuşunu gerçekleştirmişti.

Kolejin öğrencileri küçük yaşlardan itibaren astronomi sınıfları ve sanal gerçeklik konulu dersler ile eğitim almaktadır. Bu misyonu karşılayacak NASA Uzay Sergisi’nin destekçisi olan İTÜ ETA Vakfı Doğa Kolejine ait Doğa Space Shuttle alanı sergi süresince çocukların ziyaretine açık olacaktır.

Doğa Space Shuttle

Doğa Space Shuttle alanında eğlenerek öğrenen çocuklar üç farklı etkinlik ile buluşuyor. Çocuklar, MineCraft Edu ile uluslararası uzay istasyonunu dolaşma fırsatı elde ederken diğer bir etkinlik alanında Mars’a yolculuk gerçekleştiriyor. Mars Kampüsünün canlandırıldığı etkinlikte ise öğrenciler, kampüs için gerekli materyalleri Mars yüzeyinden topluyor.

    En az 10 karakter gerekli