Ümraniyeliler Güvensiz Asansörü Sanal Gerçeklikle Deneyimledi

 Ümraniyeliler Güvensiz Asansörü Sanal Gerçeklikle Deneyimledi

Türkiye’nin lider asansör uygunluk denetleme kuruluşu RoyalCert’in “Güvensiz Asansör Gerçekleri” projesinin son durağı İstanbul’da Ümraniye oldu. Meydan İstanbul AVM’de RoyalCert ve Ümraniye Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen etkinliğe yoğun ilgi gösteren Ümraniyeli vatandaşlar sanal gerçeklik gözlükleriyle kırmızı etiketli asansörlerde karşılaşabilecekleri tehlikeli durumları deneyimleme fırsatı yakaladı. Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ve Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Orkan Ağırbaş’ın da katıldığı etkinlik pazar günü de devam edecek.

Asansörlerin periyodik olarak denetlenmesi vatandaşlar için kritik bir önem taşıyor. Barındırdıkları risk oranına göre kırmızı, mavi, sarı ve yeşil etiketlerle işaretlenen asansörleri kullanan insanların bilinçlendirilmesini hedefleyen RoyalCert hayata geçirdiği “Güvensiz Asansör Gerçekleri” projesiyle önemli bir misyon üstleniyor. Vatandaşları bilinçlendirerek binalarında yer alan asansörlerin periyodik bakımının kritik olduğunu gösteren RoyalCert hizmet verdiği pek çok ilçede bu çalışmalarıyla fark yaratıyor.

RoyalCert’in Ümraniye Belediyesi desteğiyle Meydan İstanbul AVM’de düzenlediği “Güvensiz Asansör Gerçekleri” deneyim günü etkinliği vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ve Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Orkan Ağırbaş da etkinliğe katıldı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın