Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

UCLG toplantısında İsrailli konuşmacı protesto edildi

KONYA’DA GERÇEKLEŞEN UCLG DÜNYA KONSEYİ SIRASINDA İSRAİLLİ KONUŞMACININ TOPLANTIYA ONLİNE BAĞLANMASI ÜZERİNE UCLG BAŞKANI VE KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI UĞUR İBRAHİM ALTAY VE SALONDA BULUNAN KATILIMCILARIN ÇOĞUNLUĞU TOPLANTIYI TERK EDEREK İSRAİL’İ PROTESTO ETTİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Konya’da gerçekleşen UCLG Dünya Konseyi sırasında İsrailli konuşmacının toplantıya online bağlanması üzerine UCLG Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve salonda bulunan katılımcıların çoğunluğu toplantıyı terk ederek İsrail’i protesto etti.

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG), Selçuklu Kongre Merkezinde gerçekleştiriliyor. Toplantıda oturumlar devam ederken, İsrail’den katılan üye protesto edildi. UCLG Dünya Konseyi sırasında İsrail Yerel Yönetimler Birliği Dışişleri Dairesi Başkanı Shiri Steinhardt Sela toplantıya online olarak bağlandı. Bunun üzerine UCLG Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve salonda bulunan katılımcıların çoğunluğu toplantıyı terk ederek İsrail’i protesto etti. Başkan Altay ve çok sayıda katılımcı İsrailli üyenin konuşmasının sona ermesinin ardından salona döndü.

DENİZLİ İL KÜLTÜR VE TURİZM
Sıradaki Haber Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürü Turhan Veli Akyol görevinden ayrıldı