Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Tuşba Belediye Meclisi, 2024 yılı mali bütçesi ile iş ve performans programlarını onayladı

VAN’IN TUŞBA BELEDİYE MECLİSİNİN EKİM AYI OLAĞAN TOPLANTISININ SON OTURUMUNDA, 2024 MALİ YILI BÜTÇESİ İLE İŞ VE PERFORMANS PROGRAMLARI GÖRÜŞÜLEREK KARARA BAĞLANDI.

VAN’IN TUŞBA BELEDİYE MECLİSİNİN

Van’ın Tuşba Belediye Meclisinin ekim ayı olağan toplantısının son oturumunda, 2024 mali yılı bütçesi ile iş ve performans programları görüşülerek karara bağlandı.

Belediye Başkanı Salih Akman başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısının son oturumunda bütçe, iş ve performans programları görüşüldü. Partilerin grup sözcülerinin görüş ve önerilerinin ardından 2024 mali yılı bütçesi ile iş ve performans programları ayrı ayrı meclis üyelerinin oyuna sunuldu. Yapılan oylamanın ardından 2024 mali yılı bütçesi ile iş ve performans programları, belediye meclisi tarafından oy çokluğu ile kabul edildi.

Oylamanın ardından bir açıklama yapan Belediye Başkanı Salih Akman, 520 milyon 781 bin 100 TL olan 2024 yılı tahmini bütçesi ile iş ve performans programlarının hayırlı olmasını diledi. ‘Gönül Belediyeciliği’ anlayışıyla Tuşba ve Tuşbalılara hizmet ettiklerini söyleyen Başkan Akman, “Her yıl olduğu gibi bu sene de yatırım ağırlıklı bir bütçe oluşturduk. Meclisimizce kabul edilen mali bütçemizin Tuşbamıza hayırlı olmasını diliyorum. Bütçeyi onaylayan meclis üyelerimize de teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.