Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Trafikte sürücülerin kural ihlalleri dron destekli denetime takıldı

ADANA’NIN KOZAN İLÇESİNDE DRON DESTEKLİ TRAFİK DENETİMİ YAPAN EKİPLER KURAL İHLALLERİNİ AFFETMEDİ. EMNİYET KEMERİ TAKMAYAN, KIRMIZI IŞIK İHLALİ YAPAN VE TRAFİKTE CEP TELEFONU KULLANAN SÜRÜCÜLERE CEZA YAĞDI

ADANA’NIN KOZAN İLÇESİNDE DRON

Adana’nın Kozan ilçesinde dron destekli yapılan trafik denetiminde 20 yıllık sürücü ilk kez ceza yedi.

Kozan karayolunda ilçe emniyet müdürlüğüne bağlı ekipler, Adana İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin dron desteğiyle kural ihlali yapan sürücüleri tespit etmek için denetimi gerçekleştirdi. Dron ile emniyet kemeri takmadan araç kullanan, kırmızı ışık ihlali yapan, araç kullanırken cep telefonu ile konuşan sürücüler tek tek belirlenip uygulama noktasındaki ekiplere tek tek aktarıldı. Trafik polisleri bu araçları durdurarak sürücülerine tek tek ceza yazdı. Uygulamada bazı sürücüler cezalara itiraz ederken, bazı sürücüler denetimin trafikte sürücülerin güvenliği için olduğunu ifade ederek başarılı bulduğunu kaydetti. Bir sürücü 20 yıldır ehliyetinin olduğunu, ilk cezasını hava destekli denetimde emniyet kemeri nedeni ile yediğini söyledi.

Yazılan cezaya itiraz eden bir başka sürücü ise ayda 5 bin TL trafik cezası yediğini iddia ederek cep telefonu ve emniyet kemerinden ceza yazıldığını söyledi.

Ekipler hava destekli denetimlerin sürekli yapıldığını ve halkın güven ve huzur içinde olması adına denetimlerin süreceğini kaydetti.

Uygulamada 35 araca, 37 farklı maddeden 19 bin 737 TL idari para cezası uygulandı.