Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Trafik rahatlayacak çalışmalar son sürat devam ediyor

ŞEHİR İÇİ ULAŞIMI RAHATLATMAK AMACIYLA ALTERNATİF YOL PROJELERİNİ HAYATA GEÇİREN SİVAS BELEDİYESİ, ABDULVAHABİ GAZİ CADDESİ’Nİ, GÖKÇEKLER CADDESİ’NE BAĞLAYAN YENİ YOL GÜZERGÂHINDA ÇALIŞMALARINI HUMMALI BİR ŞEKİLDE SÜRDÜRÜYOR

ŞEHİR İÇİ ULAŞIMI RAHATLATMAK

Şehir içi ulaşımı rahatlatmak amacıyla alternatif yol projelerini hayata geçiren Sivas Belediyesi, Abdulvahabi Gazi Caddesi’ni, Gökçekler Caddesi’ne bağlayan yeni yol güzergâhında çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdürüyor.

Ekiplerin sürdürdüğü çalışmaları yerinde inceleyen Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, gelinen son durum hakkında bilgiler alarak görevlilere kolaylıklar diledi. Bilgin, “Özellikle iş giriş ve çıkış saatlerinde bölgede yaşanan trafik sorununa, yakın zamanda hizmete açacağımız yeni bağlantı yolu ile çözüm sunacağız” dedi.

“Kasım ayı sonu, Aralık ayının ilk haftası gibi hizmete açmayı planlıyoruz”

Başkan Bilgin, yen güzergahları Kasım ayı sonu, Aralık ayının ilk haftası gibi hizmete açmayı planladıklarını söyleyerek “Şehrimizin önemli ulaşım güzergâhlarından bir tanesi olan Abdulvahabi Gazi Caddesi’ni Gökçekler Caddesi’ne oradan da Numune Hastanesi kavşağına bağlayacak yol çalışmalarımız hızla devam ediyor. Bu bölgede daha önce İl Özel İdaresi’ne bağlı makine ikmal tesisleri vardı. Yaptığımız görüşmeler neticesinde tesisleri yeni yerine taşıdık. Bununla birlikte açılan alanda da yeni yol çalışmalarına başladık. Şehir içi ulaşım sorununa çözüm olacak yeni güzergâhı ekiplerimizin yoğun çalışmaları ile inşallah iklim şartları el verdiği takdirde Kasım ayı sonu, Aralık ayının ilk haftası gibi hizmete açmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

“Her proje bizim için önemli”

Projenin sağlayacağı kolaylığa dikkat çeken Bilgin, her projenin kendileri için önemli “Bu projenin ilk etabı olan İstiklal Alt Geçidi’ni hayata geçirerek kavşakta yaşanan trafik sorununu çözmeyi amaçlamıştık. 2. etap çalışması olarak adlandıracağımız Gökçekler Caddesi bağlantı yolu projemiz de tamamlandığında Abdulvahabi Gazi Caddesi’nden akan trafik direk olarak Gökçekler Caddesi’ne oradan da Numune Hastanesi kavşağı ve Erzincan çevre yoluna bağlanmış olacak. İstiklal Caddesi de alt geçit üzerinden Emir Paşa Caddesi’ne bağlanarak projeyi bitirmiş olacağız. Her proje bizim için önemli ancak ulaşım alanında yaptığımız projeler çok ayrı bir anlam kazanıyor. Şehrimizin uzun vadede hem trafik sorununu çözmek hem de yeni alternatif yollar ile birlikte şehrin farklı bölgelerinin genişlemesini sağlamak adına çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

İLKADIM BELEDİYE BAŞKANI İHSAN KURNAZ,
Sıradaki Haber Başkan Kurnaz: “Şimdi çalışma zamanı”