Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Trafik denetiminde kırmızı ışıkta geçtiği için ceza yiyen taksici ‘Kendimden eminim’ diyerek cezaya itiraz etti

ŞİŞLİ’DE KIRMIZI IŞIK İHLALLERİNİN ÖNLENMESİNE YÖNELİK DRON DESTEKLİ DENETİMLERE TAKILAN TAKSİ SÜRÜCÜSÜ ‘KENDİMDEN EMİNİM’ DİYEREK KIRMIZI IŞIKTA GEÇMEDİĞİNİ SÖYLEDİ. POLİS MEMURUNUN OLAY ANINA İLİŞKİN FOTOĞRAFI KENDİSİNE GÖSTERMESİ ÜZERİNE SÜRÜCÜ, HİÇBİR ŞEY DEMEDEN UYGULAMA NOKTASINDAN AYRILDI. SÜRÜCÜYE 951 LİRA İDARİ PARA CEZASI VERİLDİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Şişli’de kırmızı ışık ihlallerinin önlenmesine yönelik dron destekli denetimlere takılan taksi sürücüsü ‘kendimden eminim’ diyerek kırmızı ışıkta geçmediğini söyledi. Polis memurunun olay anına ilişkin fotoğrafı kendisine göstermesi üzerine sürücü, hiçbir şey demeden uygulama noktasından ayrıldı. Sürücüye 951 lira idari para cezası verildi.

Şişli Piyalepaşa Bulvarı’nda kırmızı ışık ihlallerinin önlenmesine yönelik dron destekli denetim gerçekleştirildi. Yapılan denetimde uygulama noktasında durdurulan bazı sürücülerin belgeleri incelendi. Denetimde toplamda 7 adet kırmızı ışık ihlali olduğu ve araç sürücülerine toplamda 6 bin 657 lira idari para cezası kesildiği öğrenildi.

Kırmızı ışıkta geçmediğini söyledi, polis memuru çekilen fotoğrafı gösterdi

Denetimler sırasında dron tarafından izlenen bir ticari taksi sürücüsünün kırmızı ışık ihlali yaptığı tespit edildi. Hakkında işlem yapılmak üzere uygulama noktasında durdurulan sürücü, kırmızı ışıkta geçmediğini söyleyerek, “Yazık, günah. Yaptığınız iş, iş değil yani. Ben kendimden eminim, görüntü varsa burada bana izleteceksin, bak diyeceksin burada geçmişsin, ben de cezayı yazıyorum diyeceksin. Bunu kabul etmiyorum’’ şeklinde konuştu ve cezaya ilişkin tutanağı imzalamayı reddetti.

Hiçbir şey söylemeden ayrıldı

Daha sonra polis memuru, olay anına ilişkin çekilen fotoğrafı ihlal yapmadığını iddia eden sürücüye gösterdi. Daha sonra fotoğrafı inceleyen sürücü, hiçbir şey söylemeden uygulama noktasından ayrıldı.

BURSA'NIN İZNİK İLÇESİNDE ORMANLIK ALANDA
Sıradaki Haber Bursa’da orman yangını