TOBB ve NN Hayat ve Emeklilik’ten Sağlık Sigortasında Dev İşbirliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile NN Hayat ve Emeklilik, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamında önemli bir işbirliğine imza attı. Yapılan işbirliği kapsamında, TOBB’un 81 il ve 160 ilçede yer alan tüm üyeleri, NN Hayat ve Emeklilik ile özel koşullarla Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürününe sahip olabilecek.
 TOBB ve NN Hayat ve Emeklilik’ten Sağlık Sigortasında Dev İşbirliği

Dünyanın en köklü sigorta ve yatırım yönetimi şirketlerinden NN Group bünyesinde faaliyet gösteren NN Hayat ve Emeklilik, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) tüm üyelerine Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sunmak üzere bir araya geldi. İşbirliği ile KOBİ’ler başta olmak üzere TOBB üyelerinin, anlaşmalı hastaneler ağı içerisinde özel hastane konforunda sağlık hizmeti alabilmelerine imkan sağlanacak. TOBB üyelerine özel tasarlanan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ndan KOBİ işletme sahipleri ve çalışanlarının yanı sıra aile fertleri de faydalanacak.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu şunları söyledi“Ülkemizde tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıranların sayısı 1 milyonu geçmiş durumda. Ama bu alanda almamız gereken daha çok mesafe var. İşte TOBB olarak, şimdi bu konuda da inisiyatif alıyoruz. Bugüne kadar başta KOBİ’ler olmak üzere reel sektörün finansmana erişiminde, nitelikli çalışan bulmasında, küresel ticarete açılmasında, üzerindeki girdi maliyetlerinin düşürülmesinde öncü rol oynadık. Firmalarımızın daha sağlıklı yapıya kavuşması için çalıştık. Birliğimiz şimdi de firmalarımızın sahiplerinin, ailelerinin ve çalışanlarının daha sağlıklı bir hayat sürmesi için harekete geçti. Sigorta sektöründe 1,5 asrı aşan geçmişe sahip, dünyanın önde gelen 2 firması, NN Hayat Emeklilik ve Swiss RE ile yeni bir işbirliği başlattık.Bu kapsamda, 81 il ve 160 ilçedeki 1,5 milyon üyemize, onların ailelerine ve buralarda çalışan yaklaşık 13 milyon çalışana, uygun koşullarda tamamlayıcı sağlık sigortasına ulaşma imkanı sunulacak. Üyelerimiz, ülke çapında 81 ildeki 570 hastanenin sağlık imkânlarından yararlanabilecek. Hastane masraflarını düşürecek, bütçesini güvence altına alabilecek. Konforlu ve kaliteli şekilde sağlık hizmetlerine de kolayca ulaşabilecekler. Burada bir ilk daha gerçekleşiyor. Her iki firmamızın ve Sigorta Acenteleri İcra Komitemizin olumlu yaklaşımı sayesinde, ilk defa bu sigorta ürünü, sadece kendi acenteleri tarafından değil, tüm sigorta acenteleri tarafından da satılabilecek. Böylece ülke çapında tüm oda ve borsa üyelerimize ulaşabileceğiz.”

TOBB üyeleri, ilgili ürün ve sigorta kapsamındaki tüm detaylara NN Hayat ve Emeklilik acentelikleri ve Müşteri İletişim Merkezi üzerinden başvuru yapabilecek, yüz yüze görüşmelerin akabinde poliçelerini satın alabilecek.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın