TİP Genel Başkanı Baş: “TSK Suriye’den Çekilmeli”

 TİP Genel Başkanı Baş: “TSK Suriye’den Çekilmeli”

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Türkiye’nin Suriye’de işgalci bir konuma düşürülmeye çalışıldığını ve bunu hak etmediğini belirterek, “Geç olmadan, daha fazla kan dökülmeden TSK Suriye’den çekilmeli, Ankara ve Şam arasında doğrudan temas kurularak sorunlarımızın çözümü sağlanmalıdır.” dedi.

Türkiye’nin, komşusu Suriye ile savaşın eşiğine geldiğini savunan Erkan Baş, Suriye’nin, 10 yıla yakın süredir ülkesini bölmeye çalışan emperyalist güçlere karşı mücadele ettiğini söyledi.

Suriye’ye yapılan uluslararası müdahalenin en ön saflarında yer alan ülkelerden birinin Türkiye olduğunu ifade eden ve bunu üzücü, kabul edilemez bir durum olarak değerlendiren Baş, “Emperyalistlerin oyunlarında figüranlık yapmanın tek sonucu, ülkemizi, halkımızı daha büyük yıkımlara, acılara sürüklemek olacak. Suriye topraklarında Suriye ordusuna karşı bir savaşın herhangi bir açıklaması olamaz.” ifadelerini kullandı.

TİP Genel Başkanı Baş, Suriye’yi bölme ya da zayıflatmanın ABD ve İsrail’in çıkarına olacağını savunarak, bu ülkelerin çıkarı için Türkiye’nin savaşa sokulmaya çalışıldığını iddia etti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın