Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Tavşanlı’dan İsrail’e protesto

KÜTAHYA’NIN TAVŞANLI İLÇESİNDE, TÜGVA TAVŞANLI TEMSİLCİLİĞİ TARAFINDAN İSRAİL’İN FİLİSTİN’E YÖNELİK UYGULADIĞI SİSTEMATİK VAHŞETE DİKKAT ÇEKMEK ÜZERE BİR ETKİNLİK DÜZENLENDİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde, TÜGVA Tavşanlı Temsilciliği tarafından İsrail’in Filistin’e yönelik uyguladığı sistematik vahşete dikkat çekmek üzere bir etkinlik düzenlendi.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, AK Parti İlçe Başkanı Ali Özden, Kuruçay Belde Belediye Başkanı Erhan Demiray ve diğer yetkililer, Cumhuriyet Meydanı’nda İsrail’in Filistin’e yönelik ihmalini protesto etmek amacıyla dikkat çekici bir etkinliğe katıldılar.

Etkinlik Kuran’-ı Kerim tilaveti ile başladı. Düzenlenen etkinlikte TÜGVA Tavşanlı ilçe başkanı İlyas Hakarayan’nın İsrail’i protesto eden şiiri ve konuşmasının ardından Cumhuriyet Meydanı’nın zemini, “İsrail’in İhmali Protesto Ediyoruz,” “Barış İçin Adalet,” “Filistin Halkı Yalnız Değildir” gibi protesto mesajları ile yazılar yazıldı.

Katılımcılar, İsrail’in Filistin’e yönelik ihmalinin sadece siyasi bir mesele olmadığını, aynı zamanda insan haklarına ciddi bir tehdit oluşturduğunu belirttiler. Mustafa Güler, “İsrail’in Filistin’e yönelik uyguladığı sistematik vahşet karşısında sessiz kalmak, insanlık değerlerine ihanet etmek anlamına gelir. Bugün burada toplanarak dünyaya bir mesaj veriyoruz, İnsan haklarına saygı gösterilmeli, Filistin halkının acılarına son verilmelidir” dedi.

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN BAŞKANLIĞINDA
Sıradaki Haber MGK Bildirisi: “Filistin devletini tanıyan ülkelerin sayısının artması kritik önemde”