Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Tatvan’da “Sonbahar” güzelliği

HAZAN MEVSİMİ OLARAK BİLİNEN “SONBAHAR” BİTLİS’İN TATVAN İLÇESİNDE BİR BİRİNDEN DOĞAL VE GÜZEL GÖRÜNTÜLER OLUŞTURDU.

HAZAN MEVSİMİ OLARAK BİLİNEN

Hazan mevsimi olarak bilinen “Sonbahar”, Bitlis’in Tatvan ilçesinde bir birinden doğal ve güzel görüntüler oluşturdu.

Sonbahar mevsiminin etkisine giren birçok ilde yağmur etkili olmaya devam ederken, Tatvan ilçesinde ise sonbaharın etkisine giren doğa güzel görüntüler oluşturuyor. Doğal güzelliği ile her mevsim kendine hayran bırakan Tatvan’ın orman yamacında yer alan Çağlayan Mahallesi, sonbahar ile birlikte apayrı bir güzelliğe büründü. Doğal görüntüsü ile Karadeniz’i andıran şirin mahalle, özellikle doğasever ve doğa fotoğrafçılarının ilgisini çeken yerlerin başında geliyor. Yağan yağmur sonrası mahalle ile dağ eteği arasında yer alan ağaçlık alanlar altın sarısına, doğa ise adeta gökkuşağı renklerine büründü. Diğer yandan; oluşan doğal güzelliği keşfetmek isteyen doğaseverler ormanlık alanlarda doğa yürüyüşleri yaparak doğal güzelliğin tadını çıkarıyor.

Ailesiyle birlikte doğa yürüyüşüne çıkan Ali Aram Koldaş, doğal güzellikler içinde yürüyüş yapmanın keyfini yaşadıklarını ifade etti.

Öte yandan, Venuma Dağcılık, Havacılık ve Su Altı Sporları Topluluğu üyeleri de Çağlayan Mahallesi’nde “Doğa Yürüyüşü” etkinliği düzenledi.

Bölgenin doğal güzelliği ile kendine hayran bıraktığını ifade eden topluluk yöneticilerinden Veysel Tüzün, sonbaharın tüm doğal güzelliğini aynı anda yaşamak isteyenleri ilçeye doğa yürüyüşü yapmaya davet etti.