Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Tarsus’ta sağlıklı yaşam atölyesi düzenlendi

MERSİN’İN TARSUS İLÇE BELEDİYESİ, KADIN VE AİLE HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ‘SAĞLIKLI YAŞAM ATÖLYESİ’ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ. İLÇENİN KIRSAL KESİMİNDE YER ALAN MAHMUTAĞA MAHALLESİ’NDE YOĞUN BİR KATILIM İLE GERÇEKLEŞEN ETKİNLİKTE, ETKİNLİĞE KATILAN KADINLARA DOĞRU NEFES ALMANIN YAŞAM KALİTESİNİ ARTIRICI ETKİLERİNE DAİR BİLGİ VERİLDİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Mersin’in Tarsus Belediyesi, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından ’Sağlıklı Yaşam Atölyesi’ etkinliği düzenlendi. İlçenin kırsal kesiminde yer alan Mahmutağa Mahallesi’nde yoğun bir katılım ile gerçekleşen etkinlikte, etkinliğe katılan kadınlara doğru nefes almanın yaşam kalitesini artırıcı etkilerine dair bilgi verildi.

Sağlıklı yaşam atölyesi bünyesinde katılımcılara doğru nefes almanın önemi, öfke kontrolü, stres yönetimi, kaygıyla başa çıkma, kaliteli uyku için ipuçları, beden farkındalığı, hafıza güçlendirme teknikleri, zihin yönetimi, duygusal özgürleşme, nefesle zayıflama yöntemleri ve korkuyla başa çıkma gibi çeşitli konularda bilgiler verilirken, atölyeler kadınların günlük yaşamlarında karşılaştıkları zorluklarla başa çıkmalarına yardımcı oluyor.

Tarsus Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, sağlıklı yaşam atölyesi ile kadınların sağlıklı yaşam becerilerini geliştirmelerine ve toplumsal farkındalık oluşturmalarına katkı sunulurken, kadınların toplumsal yaşamda daha etkin rol alabilmelerini desteklemek amacıyla sağlıklı yaşam atölyesi etkinliklerinin devam edeceği belirtildi.

GÖZTEPE PROF. DR. SÜLEYMAN YALÇIN
Sıradaki Haber Prof. Dr. Esra Yazar: “Tütün, her yıl 8 milyon kişinin ölümüne yol açıyor”