Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tarımda 74 alet-ekipman destek kapsamında alındı

İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜ ORHAN SARI, KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİ KAPSAMINDA “TARIMA DAYALI EKONOMİK YATIRIMLARIN DESTEKLENMESİ VE KIRSAL EKONOMİK ALTYAPI YATIRIMLARININ DESTEKLENMESİ” 2021-2022 BAŞVURU DÖNEMİ UYGULAMA REHBERİNİN YAYIMLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİRDİĞİNİ AÇIKLADI.

İL TARIM VE ORMAN

Çorum İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Sarı, Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında “Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi ve Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi” 2021-2022 başvuru dönemi uygulama rehberinin yayımlanarak yürürlüğe girdiğini açıkladı.

Önceki desteklemelere ek olarak 74 adet yeni ekipmanın destek kapsamına alındığını duyuran Çorum İl Müdürü Orhan Sarı, “Ekonomik yatırımlar başvuruları 31 Ekim 2021 tarihinde başlayıp 21 Ocak 2022 tarihinde sona erecektir. Altyapı yatırımları başvuruları ise 31 Ekim 2021 tarihinde başlayıp 17 Aralık 2021 tarihinde sona erecektir. Geçen etaplara ek olarak altyapı yatırımlarında verilen makine ekipmanlar içine 74 kalem makine ekipman destek kapsamına girmiştir. Yatırım niteliği “Yeni Tesis” olan proje başvurularında hibeye esas proje tutarı 3 milyon TL’den 3 milyon 500 bin TL’ye yükseltilmiştir” dedi.

Geçmiş dönemlerde hibe desteğinden faydalanmış yatırımcılardan üç yılını dolduranlara teknolojilerini yenileyebilme imkanı sunmak için program kapsamında sağlanan desteklemelere tekrar başvuru hakkı tanındığını dile getiren Sarı, yatırımcıları desteklemelerden faydalanabilmesi için il ve ilçeler müdürlüklerinde eğitimler yapılacağını, kurum personelinden gerekli bilgiyi alabileceklerini sözlerine ekledi.