Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Talas’tan yeni üniversitelilere oryantasyon gezisi

TALAS BELEDİYESİ, BU YIL ÜNİVERSİTEYİ KAZANARAK KAYSERİ’YE GELEN ÖĞRENCİLERE, TALAS’I TANIMAK İÇİN ORYANTASYON GEZİSİ DÜZENLEDİ. DÜZENLENEN GEZİ PROGRAMINDA İLÇENİN TARİHİ VE KÜLTÜREL GÜZELLİKLERİ YERİNDE GÖSTERİLEREK ÖĞRENCİLERİN İLÇEYİ DAHA DETAYLI TANIMALARI SAĞLANDI.

TALAS BELEDİYESİ, BU YIL

Talas Belediyesi, bu yıl üniversiteyi kazanarak Kayseri’ye gelen öğrencilere, Talas’ı tanımak için oryantasyon gezisi düzenledi. Düzenlenen gezi programında ilçenin tarihi ve kültürel güzellikleri yerinde gösterilerek öğrencilerin ilçeyi daha detaylı tanımaları sağlandı.

Hunat Hatun Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrencilerle başlayan gezi programında ilçenin tarihi güzelliklerini barındıran Ali Saip Paşa Sokağı başta olmak üzere bir çok önemli kültür mirası yerinde görüldü. Talas Belediyesi’nin sembollerinden biri haline gelen iki katlı tur otobüsüyle gerçekleşen etkinlik çerçevesinde öğrenciler ilk olarak, Osmanlı Kültür Sanat Sokağı içerisinde yer alan Kayadibi Sarnıcı, Talas Sanat Galerisi ile yeni hizmete giren Tokana Yöresel Lezzetler Restoranı gezdi. Yaman Dede Konağı ve Tıpkı Basım Mushaflar ve Kur’an-ı Kerim Sergisinin ziyaret edilmesiyle tur sona erdi. Tur esnasında düşüncelerini paylaşan Hunat Hatun Kız Yurdu Memuru Koordinatör Yaren Gökçe Bacanlı; Talas Belediyesi’nin çok güzel bir etkinliğe imza attığını ifade ederek, “Talas Belediyesi, bu güzel geziyi bize düzenlediği için teşekkür ediyorum. Yeni kazanan öğrenci arkadaşlarımız da böylece kaynaşmış ve ilçeye alışmış oluyorlar. Belirlenen rotalarda çok güzel olmuş teşekkür ederim” dedi. Tura katılanlardan İlknur Gökalp isimli bir öğrenci de Talas’ın çok otantik bir ilçe olduğun ve çok beğendiğini belirterek şunları söyledi;

“Çok güzle bir yer, otantik bir ilçe. Bu geziyi düzenlediği için Talas Belediyesi’ne teşekkür ederim.”

Organizasyon çerçevesinde önümüzdeki hafta da diğer yurtlarda kalan öğrencilere Talas’ gezdirilecek.