Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Talas’ta 376 yeni iş yeri açıldı

TALAS’TA TİCARİ HAYAT HER GEÇEN GÜN GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR. İLÇEDE YILIN BAŞINDAN BUGÜNE KADAR GEÇEN SÜREDE 376 YENİ İŞ YERİ DAHA RUHSAT ALARAK FAALİYETLERİNE BAŞLADI. 2023 YILINA HIZLI GİREN TALAS’TA ON AYLIK BÖLÜMDE 376 YENİ İŞ YERİ DAHA AÇILDI.

Bu haberin fotoğrafı yok

Talas’ta ticari hayat her geçen gün gelişmeye devam ediyor. İlçede yılın başından bugüne kadar geçen sürede 376 yeni iş yeri daha ruhsat alarak faaliyetlerine başladı. 2023 yılına hızlı giren Talas’ta on aylık bölümde 376 yeni iş yeri daha açıldı.

Açılan iş yerleri arasında bakkaliye, market, şarküteri, kafeterya, manav, emlak bürosu, kahvaltı salonu, kuru yemişçi, kuaför, hızlı yemek yenen işletmeler, oyun salonu ve unlu mamul satışı gibi 61 kalem iş yeri yer alıyor.

Bu iş yerleri arasında 56 adetle bakkaliye en fazla açılan iş yeri olurken, bunu 38 adetle kuaför salonu, 24 adetle market, yirmi altışar adetle lokanta ve çiğ köfte salonu takip etti.

Açılan iş yerlerinin büyük çoğunluğunun gıda üretimi ve tüketimine yönelik olması dikkat çekerken, kişisel bakıma yönelik işyerleri ile bilişim, oto sanayi ve binicilik gibi geniş bir yelpazede faaliyet gösteren işyerlerinin de bulunması Talas’ta her alanda gelişme kaydedildiğinin göstergesi oldu.

BOZYAZI KAYMAKAMI TUNCAY TOPSAKALOĞLU, GAZİLERE
Sıradaki Haber Kaymakam Topsakaloğlu, gazileri evlerinde ziyaret etti