Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Suların kapladığı İskenderun’da evlerde mahsur kalanlar, iş makineleri ve yüksek tonajlı araçlarla kurtarılıyor

HATAY’IN İSKENDERUN İLÇESİNDE ŞİDDETLİ YAĞIŞ VE FIRTINANIN ETKİSİYLE DENİZ SULARININ KAPLADIĞI KENT MERKEZİNDE; EVLERDE MAHSUR KALAN VATANDAŞLAR İŞ MAKİNALARI VE YÜKSEK TONAJLI ARAÇLARLA KURTARILIYOR.

HATAY’IN İSKENDERUN İLÇESİNDE ŞİDDETLİ

Hatay’ın İskenderun ilçesinde şiddetli yağış ve fırtınanın etkisiyle deniz sularının kapladığı kent merkezinde evlerde mahsur kalan vatandaşlar, iş makineleri ve yüksek tonajlı araçlarla kurtarılıyor.

Meteorolojinin şiddetli yağış uyarısıyla birlikte Hatay’ın İskenderun ilçesi hafta sonunu yağışlı geçirdi. İskenderun’da akşam saatlerinde fırtınayla birlikte etkili olan şiddetli yağış caddeleri göle çevirdi. Deprem sonrası yer yer 1 metreyi bulan çökmelerin yaşandığı İskenderun sahili, denizde dalgaların boyunun 5 metreyi bulmasıyla sular altında kaldı. Çay Mahallesi’nde iş yerleri su içerisinde kalırken, araçlar da mahsur kaldı. Yer yer suyun boyunun 1 buçuk metreyi bulduğu Çay Mahallesi’nde evlerde mahsur kalan vatandaşlar iş makinesi ve yüksek tonajlı araçlar yardımıyla kurtarıldı. Su altında kalan mahalledeki felaketin boyutu da kameralara yansıdı.

Öte yandan, Hatay Valisi Mustafa Masatlı bölgede kurtarma çalışmalarında vatandaşların yardımına devletin tüm imkanlarını seferber etti.