Sömestrde Çocuğunuzun Saçındaki İstenmeyen Misafirlerle Vedalaşın ve Döneme Salgınlardan Korunarak Girin

Özellikle ilköğretim çağındaki çocuklarda sıklıkla görülen bit, çocuklar ve ebeveynler için kabusa dönüşebiliyor. Sömestr tatilinde bitlerden hızlı ve kalıcı şekilde kurtulmak isteyenlerin yardımına Paranit yetişiyor. Paranit ile sadece 15 dakikada tüm bitler ve sirkeler tarihe karışıyor. Ayrıca Paranit bulaşmayı engellediği klinik olarak kanıtlanmış Baş Biti Kovucu Sprey ile salgınlara karşı koruma da sağlıyor.
 Sömestrde Çocuğunuzun Saçındaki İstenmeyen Misafirlerle Vedalaşın ve Döneme Salgınlardan Korunarak Girin

Ebeveynlerin korkulu rüyası bit, özellikle ilköğretim döneminde sıkça görülüyor. Her yıl bu dönemlerde birçok okulda bit salgını görülüyor ve bu durum velileri panik ve endişeye sürüklüyor. Bit bulaşan çocuklar kafasında bir böcek olduğunu düşünüp korkmanın yanı sıra arkadaşlarının bitlendiğini fark etmesinden, onu dışlaması ve alay etmesinden endişelendiği için psikolojik olarak bu durumdan çok fazla etkilenebiliyor. Aynı şekilde ebeveynler de bitten kurtulma sürecinde gerginlik yaşayıp kendini suçlayabiliyor. Bu anlamda sömestr, bitlerden tamamen temizlenmek için bir fırsat niteliği taşıyor.

Bit sorununun ne kadar hızlı çözülürse hem çocuk hem ebeveyn için o kadar faydalı olduğunun altını çizen Çocuk Gelişimi ve Pedagojisi Uzmanı Özge Selçuk Bozkurt, “Tatil bitten kurtulmak için çok iyi bir fırsat! Çünkü çocuk bu dönemde okula gitmediği için arkadaşlarının bu durumu fark etmesinden ve onu pis olarak suçlamasından ya da dışlanmaktan endişe etmiyor. Oysa okula devam ettiği süreçte bit sorunu yaşayan çocuklar, arkadaşlarıyla yakın temasa ve iletişime geçemiyor. Üstelik arkadaşlarının onu bitli diye etiketlemesi endişesiyle sosyal çevreye karşı çekingen oluyor, okula gitmek istemiyor. Bitten kurtulma sürecinin uzaması da çocukta ve ebeveynlerde gerginlik yaratabiliyor. Bu nedenle soruna hızlı ve tek uygulamada kesin çözüm getiren ürünlerin tercih edilmesi gerekiyor. Bu tarz ürünlerle tatilin sadece bir gününde 15 dakika ayırarak saçtaki bitten tamamen arınmak mümkün” diyor.

Bitin Kişisel Hijyenle İlgisi Yok

Saçta yaşayan ve kafa derisinden beslenen bit, hızla yayılabiliyor. Bir bit bulaşma vakasının yaklaşık 15 vakaya yol açtığı biliniyor. Eve çocukla giren bit, aileye de buluşabiliyor. Bit bulaşmasının kişisel hijyenle herhangi bir ilgisi bulunmuyor. Temiz veya kirli fark etmeksizin, yakın temasta herkese hızla bulaşabiliyor ve yumurtlayarak sirke denen yavrularını saç derisine yapıştırıyor. Saç dışında kıyafetlerde de 24 saat yaşayabildiği için yan yana asılı montlardan, toka, taç, atkı ve berelerden bulaşabiliyor.

Tek uygulamada etkili çözüm

Sömestr tatilinin çocuk ve aile üzerindeki bu baskıları azalttığını hatırlatan Paranit de bit sorununa hızlı ve etkili bir çözüm sunuyor. Paranit kullanmayan anneler bitlerden ortalamada 9 günde kurtulduğunu söylüyor. Oysa Paranit Bit Tedavi Şampuanı, sadece tek yıkamada 15 dakika gibi kısa bir sürede kesin çözüm sunuyor. Bitler ve sirkeler üzerinde %100 etkili olan Paranit Tedavi Şampuanı, böcek ilacı içermiyor. İçeriğindeki mineral yağlar ile bitleri ve sirkeleri boğuyor, kurutuyor ve öldürüyor. Böylece böcek ilacı içeren şampuanların aksine bitler Paranit’e karşı direnç geliştiremiyor. Kuru saça uygulanan Paranit Şampuan, masaj yaparak saça yedirildikten sonra sadece 15 dakika bekleniyor ve paketinden çıkan özel metal tarağı ile saçlar iyice taranıp durulandığında, sirkelerden ve bitlerden eser kalmıyor.

Tek fıs ile 12 saate kadar koruma

Bitlerden kurtulan ebeveynlerin bir başka endişesi ise çocuğa tekrar bit bulaşması oluyor. Bu endişenin çözümü ise Paranit Baş Biti Kovucu Sprey oluyor. Paranit Baş Biti Kovucu Sprey bit bulaşma riskini sıfıra indirerek, uzun vadeli koruma sağlıyor. Geleneksel yöntemlerin aksine etkinliği klinik olarak kanıtlanmış, durulama gerektirmeyen Paranit Baş Biti Kovucu Sprey, günde tek uygulama ile gün boyu etkin korunmanın huzurunu yaşıyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap