Sokağa Çıkma Yasağının Uygulandığı Konya’da Drift Atan Sürücüye Ceza

 Sokağa Çıkma Yasağının Uygulandığı Konya’da Drift Atan Sürücüye Ceza

Konya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, sosyal medyada paylaşılan bir videoda, sokağa çıkma yasağına rağmen dışarı çıkan ve tehlikeli araç kullanan sürücüyü yakalamak için çalışma başlattı.

‘Polise yakalanmadan’ başlığıyla paylaşılan görüntüde aracının içerisinde oturan sürücü, “Günlerdir çalışmıyor. Ekmek alma bahanesiyle kendimi tedavi edeceğim. Sizi de.” demesinin ardından aracını çalıştırdığı ve boş yolları katederek ‘Sokaklar bomboş, kimse yok, keşke bugün sokağa çıkma yasağı olsa’ dediği ve aracının lastiklerini kaydırdığı görülüyor.

‘Şeytana uydum, arabamın arkası oynadı’

Kısa sürede yakalanan sürücü D.G.’ye tehlikeli araç kullanmak ve sokağa çıkma yasağına uymamaktan toplam 1516 TL para cezası uyguladı. Pişman olduğunu belirten araç sürücüsü D.G., “Pişmanım abi pişmanım. Ekmek almaya çıkmıştım. Şeytana uydum. Arabanın arkası oynadı. Pişmanım” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kendi Hesabından Paylaştı

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından istifası kabul edilmeyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabı Twitter’dan yakalanan sürücü ile alakalı yorum yaptı.  Soylu: “Türk polisi yakalar da, yardım da eder. Burada hem yakalamış hem yardım etmiş” şeklinde yorumda bulundu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın