Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sincan’da sokak hayvanları için 78 besleme noktası

SİNCAN BELEDİYESİ, İLÇEDE BULUNAN SOKAK HAYVANLARININ BESLENMESİ İÇİN İLÇEDEKİ BESLEME NOKTALARININ SAYISINI 78’E YÜKSELTTİ.

SİNCAN BELEDİYESİ, İLÇEDE BULUNAN

Sincan Belediyesi, ilçede bulunan sokak hayvanlarının beslenmesi için ilçedeki besleme noktalarının sayısını 78’e yükseltti.

Sincan Belediyesi sokaktaki canların aç kalmaması için ilçe genelinde besleme çalışmalarını artırdı. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri sokak hayvanlarının bakım ve tedavileri için özel bir çalışma yürütüyor. Yapılan çalışmalar çerçevesinde ilçedeki sokak hayvanlarını besleme noktaları 78’e yükseldi.

Ayrıca Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri sokak hayvanlarının bakım ve tedavileri için özel bir çalışma yürütüyor. Yaralı ve hasta olan hayvanları da acil müdahale aracı ile yerinde ya da Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürerek tedavilerini yapıyor. Sağlığına kavuşturulan can dostlarımız tekrar yaşam alanlarına bırakılıyor. 2023 yılında toplam 5 bin 740 Sokak hayvanının tedavisi yapılarak doğal yaşam alanlarına bırakıldı.