Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Selde yıkılan Eskihisar Köprüsü yenileniyor

DENİZLİ’DE YAŞANAN SEL FELAKETİ SEBEBİYLE YIKILAN ESKİHİSAR MAHALLESİ’NDEKİ KÖPRÜYÜ, MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ TEKRARDAN İNŞA EDİYOR. MERKEZEFENDİ BELEDİYE BAŞKANI ŞENİZ DOĞAN, “ÖNEMLİ BİR ULAŞIM NOKTASI OLAN KÖPRÜYÜ YENİDEN AYAĞA KALDIRMAK VE HEMŞERİLERİMİZİN HİZMETİNE SUNMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ” DEDİ.

DENİZLİ’DE YAŞANAN SEL FELAKETİ

Denizli’de yaşanan sel felaketi sebebiyle yıkılan Eskihisar Mahallesi’ndeki köprüyü, Merkezefendi Belediyesi tekrardan inşa ediyor. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Önemli bir ulaşım noktası olan köprüyü yeniden ayağa kaldırmak ve hemşerilerimizin hizmetine sunmak için çalışıyoruz” dedi.

Merkezefendi Belediyesi, ilçe genelindeki faaliyetlerine tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde il genelindeki yoğun yağışın meydana getirdiği sel felaketi ile Eskihisar Köprüsü kullanılamaz hale gelmişti. Afetin ardından hasar alan ev, iş yeri ve vatandaşlara destek olan Merkezefendi Belediyesi, Eskihisar-Pamukkale bağlantı yolu ve bölge için önemli ulaşım noktası olan Eskihisar Köprüsü’nü de tekrardan ulaşıma açmak için yoğun bir şekilde çalışıyor. Merkezefendi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen çalışmalar büyük bir titizlikle yürütülüyor. Çalışmalar en kısa sürede içerisinde tamamlanarak köprü tekrar hizmete açılacak.

Afetten etkilenen vatandaşların da her zaman yanlarında olduklarını belirten Başkan Doğan, “Sel felaketi sonucu yıkılan köprümüzün inşasına başladık. Bu önemli proje ile Eskihisar Köprü’müzü ayağa kaldırmak ve hemşehrilerimizin hizmetine sunmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Güvenli ve hızlı bir ulaşım ağı için çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Çalışmalarımızı kısa sürede tamamlayacağız” şeklinde konuştu.