Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Şehitler, Şırnak’ta düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı

PENÇE KİLİT HAREKATI BÖLGESİNDE TERÖRİSTLERLE GİRDİĞİ ÇATIŞMADA ŞEHİT OLAN KIDEMLİ PİYADE ÜSTÇAVUŞ NEJDET ÇALIŞ, PİYADE SÖZLEŞMELİ ER EMRAH GÜNDÜZ VE PİYADE SÖZLEŞMELİ ER FEVZİ KIZILTAŞ İÇİN ŞIRNAK’TA 23’ÜNCÜ PİYADE TÜMEN KOMUTANLIĞI’NDA TÖREN DÜZENLENDİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Pençe Kilit Harekatı bölgesinde PKK’lı teröristlere yönelik gerçekleştirilen operasyonda şehit düşen 3 asker için tören düzenlendi.

Pençe Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Kıdemli Piyade Üstçavuş Nejdet Çalış, Piyade Sözleşmeli Er Emrah Gündüz ve Piyade Sözleşmeli Er Fevzi Kızıltaş için Şırnak 23’üncü Piyade Tümen Komutanlığında tören düzenlendi.

Törene, Şırnak Vali Yardımcıları Ahmet Kavanoz, Hasan Hüseyin Alpaslan, Talha Altuntaş, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Murat Bulut, Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Mevlüt Dirim, İl Müftü Yardımcısı İbrahim Sancar, İl Emniyet Müdürü Cemal Dalman, il protokolü, siyasi parti temsilcileri ile askeri erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

23. Piyade Tümen Komutanlığında gerçekleştirilen törende, şehitlerin Türk bayrağına sarılı naaşları alana getirilerek katafalka konuldu, saygı duruşunda bulunuldu. Törende şehitlerin öz geçmişleri okunarak dua edildi.

Şehitlerin Türk bayrağına sarılı tabutları silah arkadaşları tarafından memleketlerine gönderilmek üzere ambulans ile Şerafettin Elçi Havalimanına götürüldü. Şehit cenazelerinin Şerafettin Elçi Havalimanından memleketleri Adana, Şanlıurfa ve Erzincan’a gönderileceği belirtildi.

SİNOP İL JANDARMA KOMUTANLIĞI EKİPLERİ
Sıradaki Haber Sinop’ta jandarma denetimleri