Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Şehit Osman Er Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri İsrail’in Gazze’ye saldırılarına tepki gösterdi

OSMANELİ İLÇESİNDE ŞEHİT OSMAN ER İMAM HATİP LİSE ÖĞRENCİLERİ GAZZE’DE YAŞANAN VAHŞETE, YIKIMA VE SOYKIRIMA KARŞI DURMAYI, MAZLUMLARA SES VERMEYİ, ZULME KARŞI SESLERİNİ YÜKSELTMEYİ İNSANİ BİR SORUMLULUK VE GÖREV ADDEDİYORUZ DEDİLER.

Bu haberin fotoğrafı yok

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde Şehit Osman Er İmam Hatip Liseai öğrencileri Gazze saldırılarına tepki gösterdi.

Osmaneli ilçesinde Şehit Osman Er İmam Hatip Lisesi öğrencileri cuma namazı çıkışında okul bahçesinde toplanarak, Gazze’de masum Filistinlilerin acısına ortak olma amacıyla bir program düzenledi. Program, Fetih suresinin okunması ile başladı. Akabinde hep birlikte Gazze halkının katliamdan kurtulup huzura ermesi için dua edilmesiyle program son buldu. Öğrenciler program boyunca ellerinde Türkiye ve Filistin bayrakları ve taşıdıkları pankart ve dövizlerle İsrail zulmünü Hazreti Ali’nin “Bir zulmü engelleyemiyorsanız en azından herkese duyurun” sözünün düsturuyla ilan etti.

“Gazze’de yaşanan vahşete, yıkıma ve soykırıma karşı durmayı, mazlumlara ses vermeyi, zulme karşı seslerini yükseltmeyi insani bir sorumluluk ve görev addediyoruz” diyen okul Müdürü Duran Boran, “Emperyalist güçlerin desteğini arkasına alan Siyonist işgal rejimi, bütün dünyanın gözü önünde Gazze’de soykırım uyguluyor. Kendi vatanında mülteci durumuna düşürülmüş olan Filistin halkı 75 yıldır zulüm altında inliyor. Varlığını korumaya çalışan, soykırıma direnen onurlu ve mazlum Filistin halkı maalesef işgali destekleyen emperyalist güçler tarafından terörist olarak damgalanıyor. Bugün yaşananların tek sorumlusu Filistin’i işgal eden, on binlerce kişiyi katleden, milyonlarca kişiyi sürgün eden, Mescid-i Aksa’ya defalarca alçakça saldırılar düzenleyenlerdir. Filistin halkının soykırıma karşı kendisini savunma hakkı meşrudur ve sorgulanamaz. Şehitlerimize rahmet diliyor, direnişi selamlıyoruz” dedi.

MUDANYA'DA HER YIL DEMİRHANE DOLGU
Sıradaki Haber Mudanya’da hayvan pazarı yer değişikliği