Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Şanlıurfa’da deprem konutları hızla yükseliyor

KAHRAMANMARAŞ MERKEZLİ DEPREMLERDEN ETKİLENEN ŞANLIURFA’DA, TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞINCA (TOKİ) TEMELİ ATILAN 4 BİN 469 KALICI KONUTUN YAPIM ÇALIŞMASI HIZLA DEVAM EDİYOR.

Bu haberin fotoğrafı yok

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Şanlıurfa’da, Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) temeli atılan 4 bin 469 kalıcı konutun yapım çalışması hızla devam ediyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından depremlerden etkilenen 11 il arasında yer alan Şanlıurfa’da yapılması planlanan 16 bin 782 kalıcı konut ve köy evinden, temeli atılan 4 bin 469 konutta çalışmalar sürüyor. Afetzedeler için merkez Eyyübiye ile Karaköprü ve Birecik ilçelerinde tünel kalıp sistemiyle 3+1 ve 2+1 olarak yapımı süren 897 konutun büyük kısmı tamamlandı. 3 ilçede yapımı tamamlanma aşamasına gelen 897 konutun Aralık ayında depremzedelere teslim edilmesi planlanıyor. Konutların bulunduğu bölgelerde çocuk oyun alanları, yeşil alanlar, otopark, spor alanları ve dükkanlar da yer alıyor.

Köy evlerinde de çalışmalar sürüyor

Konutların yanı sıra köy evlerinde de çalışmalar devam ediyor. Haliliye ilçesine bağlı Gürpınar Mahallesi’nde yıl sonunda 22 adet köy evi hak sahiplerine teslim edilecek. Yapılması planlanan 3 bin köy evinin 401’inin de yapım çalışmaları sürüyor.

TOKİ’de görevli uzman Melih Dilmaç, Eyyübiye’de yapımı devam eden konutlarla ilgili açıklamasında, “Şanlıurfa’da 4 bin 469 adet deprem konutu yapım sürecimiz hızla devam ediyor. Eyyübiye ilçesi Batıkent Mahallesi 363 konut 5 dükkan deprem konutları alanındayız. Konutlarımız depreme dayanıklı olacak şekilde tünel kalıp sistemiyle radyan temel üzerinde tasarlanmıştır” ifadelerini kullandı.

BİTLİS’İN AHLAT İLÇESİNDEN İZLENEN VAN
Sıradaki Haber Van Gölü’nde dolunay güzelliği