Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Samsun’da 3. Pati Şenliği

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN 4 EKİM DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ KAPSAMINDA 3’ÜNCÜ PATİ ŞENLİĞİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ. ETKİNLİKTE ÇOCUKLAR VE AİLELERİ ALANA GETİRİLEN KEDİ VE KÖPEKLERLE BİRLİKTE VAKİT GEÇİRDİ.

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü çerçevesinde düzenlenen ’3. Pati Şenliği’nde çocuklar ve aileleri kedi ve köpeklerle birlikte vakit geçirdi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Doğu Park’ta ’3. Pati Şenliği’ düzenlendi. Etkinliğe hayvansever dernekleri temsilcileri ve öğrencilerin ilgisi yoğun oldu. Kedi ve köpek bakımı hakkında yapılması gerekenler anlatıldı. Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi’nde görevli veteriner hekim ve personeller ile öğrencilerin zaman geçirmesini sağlayan etkinlikte hayvanların birer canlı olduğunun unutulmaması gerektiği ve duyarlı davranılması gerektiği mesajı verildi. Ayrıca etkinlikte konser ve halk oyunları gösterileri büyük beğeni topladı. Katılımcılar can dostları ile keyifli vakit geçirirken hayvan hakları konusunda da farkındalık sağlandı.

“Amacımız hayvan sevgisi ve hayvan hakları konusunda çocuklarımızda bir bilinç oluşturmak”

Hayvan hakları konusunda toplumda farkındalık oluşturulmasının önemine dikkat çeken Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Bugünkü etkinliğimizde öğrencilerimiz ve aileleri ile birlikte tüm canlıların yaşam haklarına saygı göstermek, onları korumak için yapılan çalışmalara dikkat çekmek için buradayız. Amacımız hayvan sevgisi ve hayvan hakları konusunda çocuklarımızda bir bilinç oluşturmak. Büyükşehir Belediyesi olarak 20 dönüm alan içerisinde Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi’ni kurduk. Bu tesiste kedilerimiz, köpeklerimiz ve yasaklı ırklarla ilgili alanımız bulunmakla birlikte dünyaya örnek teşkil ediyor. Bu noktada hepimize düşen görevler var. Sizler de sokak hayvanlarına yardım edebilir, doğal yaşam alanlarını koruyabilir bu noktada çaba sarf edebilirsiniz. Hayvanların korunması konusunda hepimizin gereken duyarlılığı ve sorumluluğu birlikte yerine getireceğine inanıyor ve 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü kutluyorum” dedi.

Programa ayrıca Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şenol Yıldız, daire başkanları, şube müdürleri ve görevli personel de katıldı.