Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Samsun sanayi bölgelerinde kaldırım çalışması

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ŞEHRİN EKONOMİSİ İÇİN ÖNEMLİ OLAN SANAYİ BÖLGELERİNDE DE ALT VE ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR. EKİPLER SANAYİ SİTELERİNDE TAMAMLANAN BETON YOL ÇALIŞMASININ ARDINDAN KALDIRIM ÇALIŞMALARINA DA DEVAM EDİYOR.

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ŞEHRİN

Samsun Büyükşehir Belediyesi, şehrin ekonomisi için önemli olan sanayi bölgelerinde de alt ve üstyapı çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler sanayi sitelerinde tamamlanan beton yol çalışmasının ardından kaldırım çalışmalarına da devam ediyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından sanayi bölgelerindeki ulaşım altyapısını güçlendirmek amacıyla başlatılan beton yol ve kaldırım yenileme çalışmaları ilerliyor. Kutlukent Bulvarı’nda beton kaplama çalışmasında 2 yıl öncesinde 1350 metre gidiş, 1350 metre dönüş şeridi yapılan yolun son olarak geçen ay 250 metrelik gidiş şeridi de tamamlandı. Kutlukent Bulvarı’nda 1500 metrelik güzergahta yayaların güvenli olarak kullanımı için yaya kaldırım yapım çalışmaları sürüyor. Tamamlanan beton yol çalışmasının ardından yayalar için ise kaldırım çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Kaldırım çalışmaları devam ediyor

Yapılan çalışma ile ilgili bilgi veren Yol Yapım ve Bakım Onarım Dairesi Başkanlığı Tekkeköy Şube Şefi Mustafa Gür, “19 Mayıs Sanayi, İlkadım Sanayi ve Örnek Sanayi Bölgelerinde başkanımızın talimatları ile belirlemiş olduğumuz öncelikli yollarda çalışmalarımız başladı. Öncelikle beton yolumuzu tamamladık. İki taraflı olarak yaya kaldırım çalışmaları da tamamlanmak üzere. Bundan ayrı olarak sanayi bölgesindeki altyapı eksikliklerini öncesinde giderip kullanımda zorluk çekilen, vatandaşların mağduriyet yaşadığı bütün yolların kaplamasını tamamlayacağız” diye konuştu.

“Sanayi bölgelerinin altyapısı güçleniyor”

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, sanayi bölgelerinde yapılan alt ve üstyapı çalışmalarına çok önem verdiklerini belirterek, “Sanayi bölgelerimizin her türlü altyapı ihtiyacını karşılamaz için gayretle çalışıyoruz. Bölgede yaptığımız beton yol uygulamasının ardından güzergahtaki kaldırım çalışmalarımızda hızla sürüyor. Sanayi bölgelerimizin güçlenmesi, kentimizin ekonomisinin büyümesini destekleyecek. Bu noktada sanayi bölgelerimiz için her zaman her türlü desteği vermeye hazırız. Tüm ekiplerimizle birlikte şehrimizin her noktasında ulaşım altyapısını modernize ediyor ve vatandaşlarımızın daha konforlu ulaşım imkanlarına kavuşması için gayretle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.