Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Salihli’ye yerleşen öğrenciler kent müzesini gezdi

MANİSA’NIN SALİHLİ İLÇESİNDE ÜNİVERSİTE EĞİTİMİNE BAŞLAYAN ÖĞRENCİLER, GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞININ “GELİN, TANIŞ OLALIM” PROJESİ KAPSAMINDA TARİHİ, KÜLTÜREL VE DOĞAL GÜZELLİKLERE SAHİP ALTIN ŞEHİR SALİHLİ’Yİ GEZİP, AYRICA KENT MÜZESİ’Nİ ZİYARET ETTİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Manisa’nın Salihli ilçesinde üniversite eğitimine başlayan öğrenciler, Gençlik ve Spor Bakanlığının “Gelin, tanış olalım” projesi kapsamında tarihi, kültürel ve doğal güzelliklere sahip altın şehir Salihli’yi gezip, ayrıca Kent Müzesi’ni ziyaret etti.

Salihli Beş Eylül Yerleşkesinde bulunan Manisa Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Salihli Meslek Yüksek Okulu’nda üniversite eğitimine başlayan öğrenciler, ilk olarak Lidya Uygarlığına başkentlik yapan Sardes antik şehrini gezerek tarihi Artemis Tapınağı ve Gimnazyum’da incelemelerde bulundu. Üniversite öğrencileri, buradan Salihli Belediyesi Müdire Hanım Kent Müzesi’ni ziyaret etti. Geçmişin günümüze taşındığı müzeyi gezen öğrencilere, belediye müze sorumlusu Ahmet Hür sergilenen eserler hakkında bilgiler verdi.

Salihli Belediyesinin ikramlarıyla kısa bir mola veren öğrencilere eşlik eden Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, “Altın şehir Salihli’mize hoş geldiniz. Tarihi ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Egenin incisi ilçemiz, birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Sizler de bu güzellikleri gezerek yerinde gördünüz ve bizim turizm elçilerimiz oldunuz. Sizlere, eğitim hayatınızda üstün başarılar dilerim” dedi.

Öğrenciler, hayranlıkla gezdikleri müzede bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek, Salihli’ye kazandırılan Müdire Hanım Kent Müzesinden dolayı Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya teşekkürlerini iletti.

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN, LİSE ÖĞRENCİLERİNİN
Sıradaki Haber Büyükşehir gençlik kampı hazılıklarını tamamladı