Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sağlıklı seracılık için ekipler sahada

BOLU İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ TEKNİK EKİPLERİ SERALARDA SAĞLIKLI VE KALİTELİ ÜRÜN ÜRETİLMESİ İÇİN ÇİFTÇİLERİN KONTROLLERİNE DEVAM EDİYOR.

BOLU İL TARIM VE

Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik ekipleri seralarda sağlıklı ve kaliteli ürün üretilmesi için çiftçilerin kontrollerine devam ediyor.

Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik elemanları tarafından seralarda denetim ve kontrol çalışmaları devam ediyor. Sera içerisinde çiftçilerin, yüksek verimli, sağlıklı ve kaliteli ürün elde etmesi için, il müdürlüğü ekipleri tavsiyelerde bulunuyor. Çiftçilere kültürel, kimyasal, biyoteknik mücadele yöntemleri ve pazara çıkarmadan önce önemli olan son ilaçlama ile hasat arasındaki süre hakkında detaylı bilgilendirmeler yapıldı.

“Kontrol ve denetim çalışmalarımız aralıksız devam ediyor”

Konu hakkında açıklama yapan İl Tarım ve Orman Müdürü Zekeriya Ar, “Birim alandan yüksek verim elde etmenin yanında mevsimsel şartların dışında ürün yetiştirme alternatifi ile günümüzün gözde yetiştiricilik alanlarından biri olan seralarımızda kontrol ve denetim çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Yüksek verim elde etmenin yanında kaliteli ve sağlıklı ürün elde etmek için bitkilerimizin de sağlıklı ve hastalıklara karşı dirençli olması önem arz etmektedir. Bu şuurla yaptığımız kontrol çalışmalarımızda üreticilerimize hastalık ve zararlılarla ilgili detaylı bilgilendirmeler de teknik personelimizce yapılmaktadır. Ziyaretlerimizde kültürel, kimyasal, biyoteknik mücadele yöntemleri ve pazara çıkarmadan önce son derece önemli olan son ilaçlama ile hasat arasındaki süre hakkında detaylı bilgilendirmeler yapılmaktadır. Üreten Bolu’muzun üreten çiftçilerinin ürünleri bol, kazançları bereketli olsun” diye konuştu.