Saddam’ın Oğlu Uday’a Ait Kayıp Ferrari Görüntülendi

 Saddam’ın Oğlu Uday’a Ait Kayıp Ferrari Görüntülendi

Saddam’ın oğlu Uday’a ait kayıp Ferrarinin 5 yıl önce Erbil’deki bir benzincide yaklaşık 1 yıl bekletildiği anlaşıldı. Benzinliğin sahibi, Ferrariyi getiren kişinin 1 yıl sonra dönüp aracı aldığını söyledi.

Irak’ta Baas rejiminin devrilmesinin ardından 17 önce Musul’da öldürülen Saddam Hüseyin’in oğlu Uday’ın kayıp Ferrari marka aracına ait görüntülerin başkent Erbil’deki bir benzincide çekildiği öğrenildi.

Saddam’ın kızı Raghad Hüseyin, Twitter hesabı üzerinden sözkonusu Ferrarinin resimlerini paylaşarak, ailesinin servetinin iade edilmesini istemişti.

Benzinliğin sahibi Karwan Cafer, “Bu aracı sanayide çalışan bir tanıdığımız yıkanması için bize getirmişti. Aracın elektrik sistemini tamir etmişti. Ancak araç yaklaşık bir yıl burada kaldı. Toz içinde kalan aracı daha sonra sahibi olduğunu söyleyenler gelip aldı” dedi.

1989 model F40 marka Ferrari’den 1987 ile 1992 yılları arasında yalnızca bin 130 otomobil üretilmiş. O dönem fiyatı 400 bin dolar olan bu araçlar şimdi ise 800 bin dolara satılıyor.

Saddam’ın oğlu Uday otomobillere olan düşkünlüğü ile tanınıyordu. Uday’ın en az 100 otomobili olduğu söyleniyor. Ancak bunların birçoğu şu an kayıp.

Erbil’de aracı tamir eden usta da, Ferrari’nin sahibini tanımadığını, aracı tamir için alıp yıkanması için benzinliğe bıraktığını ve uzun bir aradan sonra sahibinin gelip aldığını söyledi.

Erbil Tafik Müdürü Fazıl Hacı, otomobile ait kayıtlarının hiçbir trafik müdürlüğünde bulunmadığını söyledi.

Hala plakasız olan araca ait son görüntüler de yakın zamanda Erbil’de 120’lik Ana Yol üzerinde görüntülenmiş.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın