Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Putin: “Filistin’in kendi egemen devletlerini kurma yönündeki meşru haklarını destekliyoruz”

FİLİSTİN HALKIYLA DAYANIŞMA GÜNÜ NEDENİYLE FİLİSTİN DEVLET BAŞKANI MAHMUD ABBAS’A MESAJ GÖNDEREN RUSYA DEVLET BAŞKANI VLADİMİR PUTİN, “FİLİSTİN’İN KENDİ EGEMEN DEVLETLERİNİ KURMA YÖNÜNDEKİ MEŞRU HAKLARINI DESTEKLİYORUZ” DEDİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Filistin Halkıyla Dayanışma Günü nedeniyle Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’a mesaj gönderen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, “Filistin’in kendi egemen devletlerini kurma yönündeki meşru haklarını destekliyoruz” dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Filistin Halkıyla Dayanışma Günü nedeniyle Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’a mesaj gönderdi. Filistin’in bağımsızlığına verdiği desteği yineleyen Putin, “Şu anda kanlı çatışma Filistin’in sivil halkına sayısız acılar yaşatırken, halkınızın 1967 sınırları dahilinde başkenti Doğu Kudüs olan kendi egemen devletlerini kurma yönündeki meşru haklarını kullanmasını destekleyen Rusya’nın tutarlı tutumunu yeniden teyit etmenin özellikle önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

Mesajında Rusya ile Filistin arasındaki ilişkilere de değinen Putin, “Ortak çabalarla geleneksel olarak dostane nitelikteki Filistin-Rusya ilişkilerinin ve çeşitli alanlardaki karşılıklı faydaya dayanan işbirliğinin gelişimini ortak çabalarla sağlayabileceğimize eminim. Bu şüphesiz ortak çıkarımızadır ve bölgesel güvenlik ve istikrarın güçlendirilmesiyle uyumludur. Sayın Devlet Başkanı, size sağlık ve başarılar, Filistinlilere ise anavatanlarında barış, esenlik ve refah temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, G7 ZİRVESİ AİLE
Sıradaki Haber Cumhurbaşkanı Erdoğan, G7 Zirvesi aile fotoğrafı çekimine katıldı
Reklamı Geç