Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Pamukkale’ye 5 yılda 250 kilometrelik üstyapı

“MUTLU İNSANLARIN İLÇESİ PAMUKKALE” SLOGANIYLA GÖREVE GELEN PAMUKKALE BELEDİYE BAŞKANI AVNİ ÖRKİ, İLÇENİN 10 MAHALLESİNDE ÜSTYAPI ÇALIŞMASI, 40’A YAKIN MAHALLEDE DE TAŞ DÖŞEME ÇALIŞMASINA İMZA ATTI. ÜSTYAPI, ASFALT VE TAŞ DÖŞEME ÇALIŞMALARININ TOPLAM UZUNLUĞU 250 KİLOMETREYE ULAŞIRKEN, YAKLAŞIK MALİYET İSE 1 MİLYAR TL OLDU.

Bu haberin fotoğrafı yok

“Mutlu insanların ilçesi Pamukkale” sloganıyla göreve gelen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ilçenin 10 mahallesinde üstyapı çalışması, 40’a yakın mahallede de taş döşeme çalışmasına imza attı. Üstyapı, asfalt ve taş döşeme çalışmalarının toplam uzunluğu 250 kilometreye ulaşırken, yaklaşık maliyet ise 1 Milyar TL oldu.

Denizli’nin en büyük ilçesi olan Pamukkale’de bulunan 61 mahallenin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapılıyor. 2019 yerel seçimlerinde Pamukkale Belediye Başkanı seçilen Avni Örki, geride kalan yaklaşık 5 yılda önemli projeleri hayata geçirdi. Pamukkale’yi mutlu insanlar kenti yapmak amacıyla çalışmalar yapan Başkan Örki, en büyük sorunlardan olan altyapı ve üstyapı projelerine büyük önem verdi. Yaklaşık 150 bin vatandaşın yaşadığı 10 mahallede Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından altyapı çalışmaları gerçekleştirildi. Pamukkale Belediyesi de bu mahallelerde üstyapı projelerini hayata geçirerek, ilçenin çehresini değiştirdi.

10 mahallede her şey değişti

Uzun yıllardır çözüm bekleyen sorunlardan olan altyapı ve üstyapı için Pamukkale Belediyesi ve Denizli Büyükşehir Belediyesi el ele vererek halka hizmet götürdü. Nüfus yoğunluğu fazla olan Aktepe, Karşıyaka, Dokuzkavaklar, Anafartalar, Deliktaş, Fatih ve Cumhuriyet mahallelerinde önce Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından kanalizasyon, su ve yağmur suyu hatları döşendi. Ardından Pamukkale Belediyesi ekipleri tarafından taş döşeme ve asfalt çalışmaları gerçekleştirildi ve bu 7 mahalle tamamen yenilendi. Ardından, Hürriyet, Kayıhan ve Asmalıevler mahallesinde ise altyapı çalışmaları tamamlandıktan sonra Pamukkale Belediyesi ekipleri üstyapı çalışmalarına başladı. Ekipler yoğun mesai harcayarak bu mahalleri de güzelleştirmek için çabalıyor. Bu çalışmalar tamamlandığında 10 mahalledeki 1016 adet sokak yenilenmiş olacak. Üstyapı çalışmaları çerçevesinde 1 milyon 550 bin metrekare parke, 450 bin metrekare asfalt döküldü.

Taş döşeme çalışmaları aralıksız devam ediyor

Pamukkale Belediyesi, sadece bu 10 mahallede değil ihtiyaç duyulan tüm mahallelerde üstyapı çalışması gerçekleştirdi. Özellikle merkeze uzak mahallelerde gerçekleşen çalışmalarda taşlar ilmek ilmek işlendi. 2019 yılından bugüne kadar 40’a yakın mahallede 450 bin metre kare beton parke taşı, 55 bin metre bordür ve 730 bin metrekare de asfalt kullanıldı. 260 bin metrekarelik sathi yol çalışması gerçekleştirilerek, buralarda yaşayan vatandaşların hizmetine sunuldu. İlçe genelinde ihtiyaç duyulan mahallelerde taş döşeme çalışmaları da devam ediyor.

Denizli-İzmir arası kadar üstyapı yapıldı

“Pamukkale’yi mutlu insanların yaşadığı ilçe haline getirmeyi amaçladık” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “İlçemizde bulunan 61 mahallemizin ihtiyaçlarına göre hizmetler götürüyoruz. Denizli Büyükşehir Belediyemiz altyapı çalışmalarını tamamladığı 10 mahallemizde üstyapı çalışmaları Pamukkale Belediyemiz tarafından yapılıyor. Bugüne kadar 10 büyük mahallemizde gerçekleşen üstyapı çalışmalarında 1016 adet sokakta, 155 bin metrekarelik alanda beton parke taşı, 450 bin metrekarelik alanda da asfalt kullanıldı.

Üstyapının gerçekleştiği mahallelerde sadece yol değil park ve oyun grupları da elden geçiriliyor. Bunların yanında 40’a yakın mahallemizde toplam 450 bin metrekare taş döşeme ve 20 bin metrekare de asfalt alan uygulaması gerçekleşti. İlçemizde yaklaşık 5 yılda yapılan üstyapı çalışmalarının uzunluğu Denizli’den İzmir’e kadar yol olacak kadar yani yaklaşık 250 kilometreyi buldu. Tüm bu çalışmaların yaklaşık maliyeti ise 1 Milyar TL civarında. Yaptığımız bu çalışmalarımız ilçemizin çehresini değiştirdi. Biz Pamukkale’mizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın mutluluğunda pay sahibi olmak için gereken hangi çalışmalar varsa bugüne kadar yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. Halkımıza hizmet etmenin ve verdiğimiz sözleri tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

KIRIKKALE'NİN SULAKYURT İLÇESİNE BAĞLI DEREDÜZÜ
Sıradaki Haber Kuvvetli yağış sele neden oldu, köy yollarında tahribat oluştu
Reklamı Geç