Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Palandöken geçidinde kar ve tipi esareti

ERZURUM’DA ETKİLİ OLAN KAR YAĞIŞI PALANDÖKEN GEÇİDİNDE SÜRÜCÜLERE ZOR ANLAR YAŞATTI.

Bu haberin fotoğrafı yok

Erzurum’da etkili olan kar yağışı palandöken geçidinde sürücülere zor anlar yaşattı.

Yoğun kar yağışı ve tipinin etkili olduğu Erzurum-Tekman karayolu 2 bin 800 rakımlı Palandöken geçidinde sürücüler mahsur kaldı. İlçeye bağlı bazı köylerde enerji sıkıntısı yaşandı. Kar üstü araçlarla arızalara müdahale edilirken yolda mahsur kalan sürücüler kurtarıldı.

Erzurum’da dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi Palandöken geçidinden sürücüleri zor durumda bıraktı. Enerji hatlarında yaşanan sıkıntı nedeniyle karanlıkta kalan onlarca köy ve mezra kar üstü araçlarla ekiplerin bölgeye sevk edilmesiyle giderildi. Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve Tekman Belediyesi ekipleri yolda mahsur kalan sürücüleri kurtarmak için seferber oldu.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü kar yağışı ve tipinin etkili olacağını ve sürücüleri buzlanmalara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Köyler karanlıkta kaldı

Tekman ve Hınıs grup köy ve ilçe merkezin yaşanan elektrik sıkıntısı nedeni TEİAŞ ekipleri kar fırtına dinlemeden Palandöken Tekman Erzurum yolu 2885 rakımda araçlarında inerek trak ile elektrik arızasını gidermeye başladılar. Aşırı kar ve tipi nedeni ile arıza yerine ulaşamayan araçlar arıza gidermesi için hayatlarını tehlikeye atarak trak ile arıza yerine doğru yol aldılar. Tekman Hınıs grup köylerinin yanı sıra Karayazı ve Karaçoban da da elektrik arızalarının mevcut olduğu ve bu arıza giderilmesi ile vatandaşlar karanlıktan kurtarıldı.

EMET BELEDİYE ZABITASINDAN KALDIRIM İŞGALİNE
Sıradaki Haber Emet Belediye zabıtasından kaldırım işgaline yönelik denetim