Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

(Özel) Fırtına insanları, motosikleti ve giysi dolabını böyle uçurdu

BURSA’DA DÜN GECE ETKİLİ OLAN VE HIZI 90 KİLOMETREYİ BULAN FIRTINA ADETA HAYATI FELÇ ETTİ. OSMANGAZİ İLÇESİNDE FIRTINADA DEVRİLEN MOTOSİKLET SÜRÜCÜSÜ VE ONUN YARDIMINA KOŞANLAR AYAKTA DURMAKTA GÜÇLÜK ÇEKTİ GÖKDERE VADİSİ’NDE FIRTINA SEBEBİYLE ZOR ANLAR YAŞAYAN VATANDAŞLAR BİRBİRİNE SARILIRKEN, BİR GENÇ İSE EMEKLEYEREK KENDİSİNİ KORUMAYA ALDI. YILDIRIM İLÇESİNDE BİR GİYSİ DOLABI DA FIRTINADA HAREKETE GEÇTİ. O ANLAR KAMERAYA YANSIDI.

Bu haberin fotoğrafı yok

Bursa’da dün gece etkili olan ve hızı 95 kilometreyi bulan fırtına adeta hayatı felç etti. Osmangazi ilçesinde fırtınada devrilen motosiklet sürücüsü ve onun yardımına koşanlar ayakta durmakta güçlük çekti Gökdere Vadisi’nde fırtına sebebiyle zor anlar yaşayan vatandaşlar birbirine sarılırken, bir genç ise emekleyerek kendisini korumaya aldı. Yıldırım ilçesinde bir giysi dolabı da fırtınada harekete geçti. O anlar kameraya yansıdı.

Bursa’da akşam saatlerinde etkili olan fırtınanın hızı zaman zaman 90 kilometreye kadar ulaştı.

Merkez Yıldırım ilçesi Ankara Caddesi üzerinde bir motosikletli fırtınada kontrolü kaybedip aracıyla yere düştü. Onu gören diğer motosiklet sürücüsü ve arkadaşı yardıma koşmak istese de ayakta durmakta güçlük çektiler.

Hemen bu kazanın 100 metre üzerinde Gökdere Vadisi’nde de fırtına sokaktaki vatandaşları hazırlıksız yakaladı. İki kişi birbirine ve ağaca tutunarak ayakta kalmaya çalıştı, bir genç ise köprü altında emekleyerek kendisini korudu.

Merkez Yıldırım ilçesi Yiğitler Mahallesi’nde geri dönüşüm giysi dolabı da fırtınada harekete geçti. Dolabın cadde üzerinde seyretmesi bir işyerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı

Valilik, fırtınanın etkisinin bugün 15.00’e kadar süreceğini açıkladı.

Öte yandan AFAD ekipleri de şehir genelinde sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yaparak sabaha kadar vatandaşların yardımına koştu.

HATAY’DA ZABITA EKİPLERİ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN
Sıradaki Haber Yarım günde 3 bin TL para toplayan yabancı uyruklu dilenci kazancıyla hayrete düşürdü