Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Osmaniye’de Cumhuriyet’in 100. yılında 2023 fidan dikildi

OSMANİYE’DE CUMHURİYET’İN YÜZÜNCÜ YILINDA 2023 FİDAN DİKİLDİ

OSMANİYE’DE CUMHURİYET’İN YÜZÜNCÜ YILINDA

Osmaniye’de, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri çerçevesinde oluşturulan 100. Yıl Cumhuriyet Ormanında 2023 fidan toprakla buluşturuldu.

Osmaniye’de 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü çerçevesinde merkeze bağlı Kumarlı köyündeki ağaçlandırma sahasında program düzenlendi. Burada 100. Yıl Cumhuriyet Ormanı’na ilk fidan Vali Erdinç Yılmaz tarafından dikildi. Etkinliğe katılan diğer protokol üyeleri, STK temsilcileri, Orman İşletme Müdürlüğü personelleri, vatandaşlar ve öğrenciler, defne, kızılçam, fıstık çamı ve keçiboynuzu gibi fidanları toprağa dikerek ilk can suyunu verdiler.

Programın devamında konuşan Vali Erdinç Yılmaz, “Bugün Kumarlı köyümüzde milli ağaçlandırma seferberliği çerçevesinde, bütün Osmaniyeli hemşehrilerimiz, öğrencilerimiz, çocuklarımızla birlikte, yani 11 Kasımda her sene yaptığımız bu faaliyeti bu sene yine sürdürüyoruz. Binlerce fidanı Osmaniye’mizde toprakla buluşturuyoruz. Osmaniyemiz’in yeşilini, güzelliğini, doğasını arttıracak bu faaliyetin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Osmaniye’de il genelinde ise 6 lokasyonda 15 bin fidanın toprakla buluşturulacağı kaydedildi.