Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Öksürük, grip, boğaz ağrısı gibi şikayeti olanlar soluğu aktarda alıyor

BOLU’DA HAVALARIN SOĞUMASIYLA BİRLİKTE ARTAN SOĞUK ALGINLIĞI HASTALIKLARI NEDENİYLE VATANDAŞLAR, AKTARLARA YÖNELDİ. 50 GRAMI 20 LİRADAN SATILAN IHLAMURUN YOĞUN İLGİ GÖRDÜĞÜ BOLU’DA AKTAR ESNAFI MEHMET KARAMAN, “TÜRK MİLLETİNİN İLK MÜRACAAT ETTİĞİ ÜRÜN IHLAMUR” DEDİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Bolu’da havaların soğumasıyla birlikte artan soğuk algınlığı hastalıkları sebebiyle vatandaşlar, aktarlara yöneldi. 50 gramı 20 liradan satılan ıhlamurun yoğun ilgi gördüğü Bolu’da aktar esnafı Mehmet Karaman, “Türk milletinin ilk müracaat ettiği ürün ıhlamur” dedi.

Bolu’da son zamanlarda hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte, soğuk algınlığı hastalıkları arttı. Öksürük, grip, boğaz ağrısı gibi şikayetleri olan vatandaşların birçoğu aktarlarda soluğu alıyor. Gribal hastalığa yakalanan vatandaşları, içince rahatlatan ürün olarak bilinen ‘ıhlamur’ Bolu’da yoğun ilgi görüyor. 50 gramı 20 liradan satılan, dalından yeni toplanan ıhlamur tezgahta yerini aldı.

“Türk milletinin ilk müracaat ettiği ürün ıhlamur”

Türkiye’de gribal hastalığı olan çoğu vatandaşın ıhlamurda çare aradığını ifade eden Mehmet Karaman “Gribal hastalığı olanların ilk tercih ettiği ürün ıhlamurdur. Türk milletinin hep öyledir yani senelerden beri, ilk müracaat ettiği ürün ıhlamur. Öksürüğü olan, grip olan. Soğuk algınlığı, öksürük için. İyi uyutur, rahatlatır, terletir” dedi.

“50 gramlık poşeti, 20 liraya satıyoruz”

Vatandaşın talebinin artmaya başladığını ifade eden Aktar Mehmet Karaman, “Vatandaşın talebi yavaş yavaş artmaya başladı. Ama kışa doğru daha çok artar. 50’şer gramlık poşetlere ıhlamurları dolduruyoruz. 50 gramlık poşeti, 20 liraya satıyoruz. Fiyatları normal, bir bardak çay zaten 20 lira. 50 gramlık poşetten, 20-25 bardak ıhlamur çıkar. Yeni ürünler geldi. Bunlar yeni ürün şu anda sattıklarımız. Tezgahta yerini aldı. Kış hastalıkları için adaçayı, zencefil, zerdeçal kullanabilirler. Onlar da iyidir. İnsanların en çok tercih ettiği kış hastalıkları için ıhlamur” diye konuştu.

MEDİCAL PARK ORDU HASTANESİ ENDOKRİNOLOJİ
Sıradaki Haber ‘Tiroit hormonlarının dengesizliği, kalp sağlığını olumsuz etkileyebilir’