O Şehirde Vali Gözyaşlarıyla Uğurlandı

 O Şehirde Vali Gözyaşlarıyla Uğurlandı
3 yıldır Tunceli’de görev yapan ve son Valiler Kararnamesi ile Ordu’ya atanan Vali Tuncay Sonel bugün çocuğundan yaşlısına yöre insanlarının gözyaşları  ve sevgileri ile yüzlerce araçlık konvoyla Tunceli’den uğurlandı.
15 Haziran 2019 tarihinde Tunceli-Ovacık karayolu Yoncalı köyü mevkiinde seyir halindeki bir yolcu otobüsünün açık bagaj kapağının çarpması sonucu Munzur Nehrine düşerek yaşamını yitiren Engin Eroğlu’nun babası uğurlama töreninde Vali Sonel’e sarıldı.
O sırada Vali Sonel, gözyaşlarını tutamadı ve duygusal anlar yaşandı
Valilik bahçesinde uğurlamaya gelen çocuklar “Yetim ve öksüzlerin babası Seni Unutmayacağız”, “Düzgün Baba Yoldaşın olsun” ve “Yolun Açık Olsun Hayallerimizin Mimarı” yazılı pankart açtı.
Ayrılma töreninde sık sık gözyaşlarını tutamayan Vali Tuncay Sonel, “Birkaç yıl öncesine kadar terörle anılan Tunceli, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bize verdiği güçle ve kahraman güvenlik güçlerimizin teröristlerle mücadelesiyle adeta huzur şehri haline geldi. Artık Tunceli eski Tunceli değil. Huzur,Turizm ve Spor Şehri artık.Çok güzel insanlar var burada. Ordu’da bir eviniz bir kardeşiniz var. Allah için biz burayı ve sizleri çok sevdik. Ben burada olan olmayan başta çalışma arkadaşlarımız çok olmak üzere herkese teşekkür ederim. Allah sizlerden razı olsun. Çocuklarımıza, gençlerimize, nine ve dedelerimize çok selam söyleyin. Allaha emanet olun” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın