Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Neşet Ertaş’a vefa konseri

HALK OZANI NEŞET ERTAŞ, VEFATININ 11. YILINDA İLKADIM BELEDİYESİNİN DÜZENLEDİĞİ VEFA KONSERİYLE YÂD EDİLDİ.

HALK OZANI NEŞET ERTAŞ,

Halk ozanı Neşet Ertaş, vefatının 11. yılında İlkadım Belediyesinin düzenlediği vefa konseriyle anıldı.

“Bozkırın Tezenesi” olarak adlandırılan halk ozanı Neşet Ertaş için ölümünün 11. yılında Acem Tekkesi Kültür ve Sohbet Evi’nde anma gecesi düzenlendi. İlkadım Belediyesi Türk Halk Müziği (THM) Korosu solistlerinin seslendirdiği sevilen türküler geceye damga vurdu. Şef Hızır Aydın yönetiminde Ertaş’ın en sevilen türkülerini seslendiren solistleri sanatseverler alkış yağmuruna tuttu. Geceye katılan Sinan Yağmur ve İlter Yeşilay da sanatseverlerle söyleşi yaptı.

“Bu dünyada güzel iz bırakmak önemli”

“Neşet Ertaş sadece türkü olarak dinlenecek bir üstat değil. Kendisi, bir yaşam tarzı, bir hayat felsefesi ve Anadolu irfanının temsilcidir” diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Halk ozanımız Neşet Ertaş’ı sadece türkülerini değil hayata bakışını, irfanını, felsefesini kendimize rehber edindik. Nur içinde yatsın, Allah rahmet eylesin. Bu dünyadan yorulup geçerken güzel iz bırakmak çok önemli. Bizler de sizlerin gönlünüzün hizmetkarıyız. Üstadın deyimiyle ayağınızın türabıyız. Bizler de bu dünyadan yorulup göçerken, sizlerin gönlünde bir iz bırakırsak en büyük ödülümüz bu olacaktır. Kalbimizde yaşamaya devam Neşet Ertaş’ın eserleri ile kulaklarımızın pasını silen koro şefinden ses ve saz sanatçılarına kadar tüm üyelerini başarılı performanslarından dolayı kutluyor, bize bu eşsiz müzik ziyafetini sundukları için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı

Gecenin finalinde İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık, yazar Sinan Yağmur ve İlter Yeşilay’a Kur’an-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye etti.