Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Nemrut Kalderası’ndaki yaban hayvanları için yem bırakıldı

BİTLİS’İN TATVAN İLÇE SINIRLARINDA BULUNAN NEMRUT KALDERASINA YABAN HAYVANLARI İÇİN YEM BIRAKILDI.

Bu haberin fotoğrafı yok

BİTLİS (İHA) – Bitlis’in Tatvan ilçe sınırlarında bulunan Nemrut Kalderası’ndaki yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı.

Tatvan ilçesinde bulunan Bitlis Arama Kurtarma Derneği (AKUT), Tatvan Gençlik Spor Merkezi Arama Kurtarma Timi ve Tatvan Belediyesi ekibinden hayvanseverler, Tatvan Belediyesi Veteriner Hekimi Sefer Durmuş eşliğinde 2 bin 800 rakımlı Nemrut Kalderası’na çıkarak yaban hayvanlar için doğaya yem bıraktılar. Hayvan severler, yaban hayatı korumak amacıyla yanlarında getirdikleri 40 poşet buğday ve köpek mamalarını yaban hayvanlarının geçiş güzergahları üzerine bıraktı.

Dondurucu soğukların arttığını belirten Bitlis AKUT İl Temsilcisi Fevzi Epözdemir, her sene düzenli olarak bu etkinliği yapacaklarını söyledi. Yaban hayvanlarının yaşam alanlarını dikkate alarak yemlerini bıraktıklarını söyleyen Fevzi Epözdemir, “Her sene Nemrut Kalderası’nda düzenlemiş olduğumuz doğaya yem bırakma programına bu sene Tatvan Belediyesi itfaiye erleri, Tatvan Gençlik Spor Merkezi Arama Kurtarma ekibi ve AKUT ekipleriyle gerçekleştirdik. Kar bu sene kendini erken gösterdi ve doğal yaşam alanlarına bıraktığımız yem ve köpek mamalarını veteriner hekim arkadaşımızın kontrolünde belirli noktalara bıraktık. Bu sene olduğu gibi ilerleyen senelerde de bu etkinliğimizi devam ettireceğiz” dedi.

ERZURUM'UN TORTUM İLÇESİNE BAĞLI AKSU
Sıradaki Haber Tortum’da heyelan: Erzurum-Artvin karayolu trafiğe kapandı