Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Narkogüç operasyonunda Aydın’da 44 zehir taciri yakalandı

AYDIN (İHA) – ÜLKE GENELİNDE 15 İLDE DÜZENLENEN NARKOGÜÇ OPERASYONU ÇERÇEVESİNDE AYDIN’DA DA 44 ZEHİR TACİRİ YAKALANDI, ÇOK SAYIDA UYUŞTURUCU ELE GEÇİRİLDİ.

AYDIN (İHA) - ÜLKE

Ülke genelinde 15 ilde düzenlenen Narkogüç operasyonu çerçevesinde Aydın’da da 44 zehir taciri yakalandı, çok sayıda uyuşturucu ele geçirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, aralarında Aydın’ın da bulunduğu 15 ilde düzenlenen Narkogüç operasyonuyla 199 zehir tacirinin yakalandığını duyurdu. Bakan Yerlikaya, “Uyuşturucu satıcılarının geleceğimiz olan gençlerimizi ve toplumumuzu zehirlemelerine asla izin vermeyeceğiz” notuyla yaptığı paylaşımda “Diyarbakır, Aydın, Edirne, İzmir, İstanbul, Sinop, Kırklareli, Gaziantep, Kahramanmaraş, Denizli, Osmaniye, Şanlıurfa, Erzurum, Bursa, Bolu olmak üzere emniyet ve jandarmamız koordinesinde 15 ilde yapılan Narkogüç operasyonları kapsamında zehir tacirleri ve bunların taşeronu sokak satıcısı 199 şüpheli yakalandı. 58 kilogram kokain olmak üzere toplam 4,5 ton uyuşturucu madde ve 64 bin 800 adet uyuşturucu hap ele geçirildi” ifadeleri yer aldı.

Aydın İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda muhtelif miktarda uyuşturucu madde ele geçirilirken, 44 şüpheli zehir taciri ve onların taşeronu sokak satıcısı yakalandı.