Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Muş ve İtalya ortak çevre projesi yapacak

MUŞ İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKTERLİĞİ TARAFINDAN TÜRKİYE İLE AB ARASINDA ŞEHİR EŞLEŞTİRME (YEŞİL BİR GELECEK İÇİN EŞLEŞTİRME) HİBE PROGRAMI (TTGS-II) ÇERÇEVESİNDE HAZIRLANAN ‘İKLİM VE ÇEVRESEL SORUNLAR TEMELİNDE BİRLİKTEYİZ’ İSİMLİ PROJE AVRUPA BİRLİĞİ’NDEN DESTEK ALMAYA HAK KAZANDI.

MUŞ İL ÖZEL İDARESİ

Muş İl Özel İdaresi Genel Sekterliği tarafından Türkiye ile AB Arasında Şehir Eşleştirme (Yeşil Bir Gelecek için Eşleştirme) Hibe Programı (TTGS-II) çerçevesinde hazırlanan ‘İklim ve Çevresel Sorunlar Temelinde Birlikteyiz’ isimli proje Avrupa Birliği’nden destek almaya hak kazandı.

İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından Türkiye ile AB Arasında Şehir Eşleştirme (Yeşil Bir Gelecek için Eşleştirme) Hibe Programı (TTGS-II) çerçevesinde hazırlanan projenin sözleşmeleri imzalandı. İklim ve çevre sorunları temelinde Türk ve AB yerel yönetimleri arasında iş birliği ve kapasitenin geliştirilmesinin hedeflendiği proje çerçevesinde Türkiye ve AB’deki yerel yönetimler arasında iklim ve çevre temelinde sürdürülebilir işbirliğinin kurulması ve yerel yönetimlerin ve STK’ların Atık Yönetimi uygulamasına ilişkin kapasitelerinin geliştirilmesinin hedeflendiği proje süresi 12 ay sürecek. Projenin ortakları arasında Muş Alparslan Üniversitesi ve İtalya’dan Mirabello Sannitico Belediyesi yer alıyor. İştirakçiler ise Muş Valiliği, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi. Konuyla ilgili açıklama yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, Avrupa Birliği Merkezi Finans İhale Birim Başkanlığı ile protokol imzalandıklarını belirterek, “Projede yer alan paydaşların “Çevre ve Uyum” alanında Avrupa’daki iyi uygulamaları görmeleri amacıyla iki ülke arasında karşılıklı “Çalışma ve İşbirliği” ziyaretleri planlanmıştır. “Çevre Koruma ve İklim Değişikliğine Uyum” proje uygulama başlığında iyi uygulamaların paylaşılması amacıyla mesleki kapasite gelişiminin sağlanması amacıyla Türkiye ve İtalya’ya saha gezileri düzenlenecektir. Proje başında ve proje sonuna doğru iki çalışma ziyareti gerçekleştirilecektir. İyi uygulamaların paylaşılması, teknik işbirliği ve ortak ağ oluşturulmasına yönelik faaliyetlerle ileriye yönelik planlama yapılacaktır” dedi.