Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Muğla’da 50 okulda bilim fuarı düzenlenecek

TÜRKİYE BİLİMSEL VE TEKNOLOJİK ARAŞTIRMA KURUMU 4006 BİLİM FUARLARI DESTEKLEME PROGRAMI SONUÇLARI AÇIKLANDI. MUĞLA’DAN 50 OKUL, BİLİM FUARLARI PROGRAMI KAPSAMINDA HİBE DESTEĞİ ALMAYA HAK KAZANDI.

TÜRKİYE BİLİMSEL VE TEKNOLOJİK

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı sonuçları açıklandı. Muğla’dan 50 okul, Bilim Fuarları programı çerçevesinde hibe desteği almaya hak kazandı.

Milli Teknoloji Hamlesi çerçevesinde gençlerin bilimsel proje hazırlama ve sunma deneyimi elde ettikleri 4006 Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Bilim Fuarları Destekleme Programının 10. Dönemi proje başvuru değerlendirme süreci tamamlandı.

50 okul hibe desteği alacak

Değerlendirmeler neticesinde Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı 50 okuldan ortaokul ve lise öğrencilerinin hazırlamış olduğu projeler, Bilim Fuarları programı hibe desteği almaya hak kazandı. Bu sonuçlarla Muğla’da Bilim Fuarı hibe desteği alan okul sayısı bir önceki yıla oranla yüzde yüz artış göstermiş oldu.

16 Ekim 2023 – 14 Haziran 2024 tarihleri arasında Muğla’da 50 okulda düzenlenecek Bilim Fuarları ile öğrenciler hazırlamış oldukları yüzlerce projeyi sergileme şansı yakalayacak.

Başvuru sürecinde emek veren tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, “Milli Teknoloji Hamlesi yolculuğunda ‘geleceğimizin teminatı gençlerimizin’ bilimsel projeleriyle, ülkemize ve insanlığa büyük katkılar sağlamalarını temenni ediyorum” dedi.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu tarafından 2013 yılından bugüne kadar 81 ilden milyonlarca öğrencinin bilimsel proje hazırlama ve sunma deneyimi elde ettiği 4006 Bilim Fuarları çerçevesinde 5-12. sınıf öğrencilerinin bilim ve teknolojideki yönelimler çerçevesinde belirlenen tematik konularda hazırladıkları projeler destekleniyor.