Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MSKÜ’de Ankara Ferfene Gecesi

MSKÜ EĞİTİM FAKÜLTESİ ORGANİZASYONU İLE ANKARA SEYMENLER KULÜBÜ DERNEĞİ VE KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI ANKARA DEVLET TÜRK HALK MÜZİĞİ KORUSU’NUN İŞ BİRLİĞİNDE ANKARA FERFENE GECESİ DÜZENLENDİ.

MSKÜ EĞİTİM FAKÜLTESİ ORGANİZASYONU

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi organizasyonu ile Ankara Seymenler Kulübü Derneği ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korusu’nun iş birliğinde Ankara Ferfene gecesi düzenlendi.

Atatürk Kültür Merkezi 15 Temmuz Demokrasi salonunda gerçekleştirilen gecede Ankara Seymenler Kulübü Derneği ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korusu konuklara unutulmaz bir gece yaşattı. Geceye Rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Rektör Yardımcıları ve öğrenciler ile vatandaşlar ilgi ile izledi.

Ferfene gecesi, Ankaralı erkeklerin zaman zaman geçmişte müstakil konutlarında bir araya gelerek eğlendikleri, sohbet ettikleri, çalıp söyledikleri ve oynadıkları unutulmaya yüz tutmuş bir gelenek olduğu belirtilirken, gecede Ankara türküleri eşliğinde halk dansları ekibi oyunları ile büyük alkış aldı.