Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

MMT Amerikan Hastanesi’nde Emzirme Haftası etkinliği

ÖZEL MMT AMERİKAN HASTANESİ’NDE 1-7 EKİM EMZİRME HAFTASI NEDENİYLE KURULAN STANTTA ANNE VE ANNE ADAYLARINA EMZİRME HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAPILDI.

ÖZEL MMT AMERİKAN HASTANESİ’NDE

Özel MMT Amerikan Hastanesi’nde 1-7 Ekim Emzirme Haftası nedeniyle kurulan stantta anne ve anne adaylarına emzirme hakkında bilgilendirme yapıldı.

Özel MMT Amerikan Hastanesi’nde 1-7 Ekim Emzirme Haftası nedeniyle stant açıldı. Stantta sağlık personelleri tarafından anne ve anne adaylarına emzirme eğitimi verilip, anne sütünü arttıran yiyecekler ve emzirme hakkında detaylı bilgilendirme yapıldı. Etkinliğine Özel MMT Amerikan Hastanesi Genel Müdürü Dr. Vejdi Yıldız, Sağlık ve Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Birgül Uğurlu, ebe ve hemşireler katıldı.

Anne sütünün en değerli besin kaynağı olduğunu dile getiren Sağlık ve Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Birgül Uğurlu, “Ülkemizde 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Emzirme Haftası’nda, anne sütü ile beslemeyi desteklemek ve yaygınlaştırmak, anne sütünün önemini vurgulamak ve emzirme teknikleri hakkında daha fazla bilgi vermek hedeflenmiştir. Bizlerde anne sütünün önemine dikkat çekmek istedik. 1-7 Ekim Emzirme Haftası nedeniyle hastanemizde anne ve anne adaylarını bebekleri ilk 6 ay emzirmeye yönlendirmek için eğitimlerimize ara vermeden devam ediyoruz. Araştırmalar, ilk 6 ay sadece anne sütü olmak kaydıyla 2 yıl boyunca emzirmenin hem bebeğe, hem de anneye faydasını ortaya koymaktadır. Anne sütünde sindirime yardım eden 20’den fazla enzim vardır. Bu maddelerin bir kısmı bebekte sindirimi kolaylaştırırken bir kısmı hücresel düzeyde, mikropların vücutta etkisiz hale getirilmesi sırasında destek sağlar. Bu nedenle anne ve anne adaylarımızın anne sütüne önem vermeleri ve dikkat çekmek için bilgilendiriyoruz” diye konuştu.