MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay’dan CHP’ye Kayyum Eleştirisi

 MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay’dan CHP’ye Kayyum Eleştirisi

HDP’li Siirt ili Belediye Başkanı Berivan Helen Işık, Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş, Siirt ili Baykan Belediye Başkanı Ramazan Sarsılmaz, Siirt ili Kurtalan Belediye Başkanı Baran Akgül, Muş ili Korkut ilçesi Altınova Belde Belediye Başkanı Casim Budak görevlerinden alınarak belediyelere kayyum atanmıştı. Başkanlar ise güvenlik güçlerince gözaltına alınmıştı. 27. Dönem Manisa Milletvekili, MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay sosyal medya hesabı Twitter’den CHP’nin kayyum eleştirileri üzerine bir açıklama yaptı.

Konu ile alakalı açıklama yapan MHP’li vekil Akçay: “Kılıçdaroğlu’nun FETÖ kumpasıyla CHP’nin başına getirilmesiyle, CHP’de büyük bir dönüşüm yaşanmıştır. Milli hassasiyeti olanlar tasfiye edilirken, HDP, PKK ve FETÖ destekçileri ile Türkiye düşmanları CHP yönetimine çöreklenmiş, köşe başlarını tutmuştur.

Kılıçdaroğlu’nun kaynağından kopardığı CHP; Türkiye Cumhuriyeti’nin temel ilkelerine savaş açmış, küresel emperyalizmin bekçisi, terör örgütleri ve Türkiye düşmanlarının sözcüsü olmuştur. Biz Kılıçdaroğlu’nu Türkiye’nin milli konuları aleyhine tutumlarından, PKK’ya, PYD’ye, FETÖ’ye, Darbeci Hafter’e ve Katil Esad’a verdiği desteklerden, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı harekatlarına karşı çıkışlarından tanırız, Afrin’e girilmesin deyişinden tanırız.”

HDP’li belediyelere kayyum atanıyor, HDP’den önce CHP zıplıyor.                                                                      Açıklamasına devam eden  MHP Grup başkanvekili Erkan Akçay: “FETÖ’ye operasyon yapılıyor Kılıçdaroğlu ve bazı CHP’li vekiller, FETÖ’ye destek eylemi yapıyor. PKK ve YPG’ye operasyon yapılıyor, CHP feryat figan ediyor. Terör örgütleriyle iltisakı, irtibatı olan ve destek veren HDP’li belediyelere kayyum atanıyor, HDP‘den önce CHP zıplıyor.

CHP’li vekilleri kiralık olarak gören ve milletvekili borsası oluşturup İYİ Parti’ye kiralayan Kılıçdaroğlu şimdi de en ağır hakaretleri yaptığı Davutoğlu ve Babacan‘a vekil kiralayacakmış. Ey Kılıçdaroğlu! Chp’li seçmen milletvekillerini başka partiye kiralayasın diye mi oy verdi? CHP bu kirli siyasetiyle demokrasiyi de milli iradeyi de sakatlayıp dejenere etmektedir. Maskeli siyaset şizofren muhalefet CHP’nin karakteri olmuştur.”

MHP’den Öte Dur Kılıçdaroğlu                                                                                                                                    “FETÖ ve PKK ağzıyla konuşan, terör örgütlerinin avukatlığını yapan Kılıçdaroğlu “Kişi Kendinden bilir işi” misali herkesi kendisi gibi sanıyor. MHP ” Önce Ülkem ve Milletim sonra Partim ve ben” ilkesiyle hareket eder ve MHP Genel Başkanı kimseden talimat almaz. MHP‘ye yönelik her türlü yalanı söyleyip iftirayı atan, adeta yalan makinesi haline gelen Kılıçdaroğlu şimdi de “MHP ile tartışmam, cevap vermem” diyerek yalanlarına devam ediyor. MHP’den öte dur Kılıçdaroğlu.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın