Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Mersin’de yağış ve fırtına fırtına sonrası temizlik çalışmaları sürüyor

MERSİN’İN MERKEZ İLÇE AKDENİZ BELEDİYESİ ÇEVRE KORUMA VE KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, HAFTA SONU KENTTE ETKİLİ OLAN FIRTINA VE AŞIRI YAĞIŞLAR SONUCU YER YER ÇAMUR VE TONLARCA ÇÖP BİRİKEN KAMU KURUMLARININ AVLULARINDA, CADDE, SOKAK VE MEYDANLARDA TEMİZLİK ÇALIŞMASI YAPTI.

Bu haberin fotoğrafı yok

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, hafta sonu kentte etkili olan fırtına ve aşırı yağışlar sonucu yer yer çamur ve tonlarca çöp biriken kamu kurumlarının avlularında, cadde, sokak ve meydanlarda temizlik çalışması yaptı.

Toros Devlet Hastanesinin, yağış ve fırtına sonucu çamur biriken acil girişi ile avlusunu yıkayan ekipler, Karaduvar, Kiremithane, Nusratiye, Güneş ve Hal mahallelerinde kurulan semt pazarlarını da tazyikli su ile temizledi. Yoğurt Pazarı Parkı ve etrafında da çalışan ekipler, fırtına ve yoğun yağışın getirdiği çöp ve atıkları araçlara yükleyip bölgeden çıkardı.

Çok Amaçlı Çöp Toplama Aracı (ÇAÇA) ile kentin en yoğun ve en işlek noktalarına yerleştirilen 3 ton kapasiteye sahip büyük çöp konteynırlarını da boşaltan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, muhtelif mahallelerin sokaklarına bırakılan çuvallar dolusu tonlarca inşaat atığı ve molozu da iş makineleri desteğiyle araçlara yükleyip mahallelerden çıkardı.

Hafta sonu etkili olan fırtına ve sağanak yağışlar sonucu cadde, sokak, meydan ve parklarda yerde biriken tonlarca çöpü toplayan ekipler, Akdeniz Belediyesi Merkez Hizmet binası ile Zabıta Müdürlüğünün, yine fırtına nedeniyle çamur biriken ve kirlenen avlusunu da tazyikli su ile yıkayıp temizledi.

SÖKEDE YOL YAPIM ÇALIŞMALARI
Sıradaki Haber Söke Belediyesi yol çalışmalarına hızla devam ediyor