Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Mersin’de kırsal mahallelerde yol çalışmaları sürüyor

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNCE, ÜRETİCİNİN GÖZÜ GİBİ BAKTIĞI ÜRÜNLERİN DAHA KALİTELİ YOLLARDA TAŞINMASI İÇİN KIRSAL MAHALLELERDEKİ YOL ÇALIŞMALARININ SÜRDÜRÜLDÜĞÜ BİLDİRİLDİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Mersin Büyükşehir Belediyesince, üreticinin gözü gibi baktığı ürünlerin daha kaliteli yollarda taşınması için kırsal mahallelerdeki yol çalışmalarının sürdürüldüğü bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, Mut Aşağıköselerli Mahallesi yolu ve Özköy Mahallesi’ne bağlantı sağlayan 18 kilometrelik yolda yaptığı sathi kaplama çalışması ile hem vatandaşların hem de üreticilerin kaliteli yollara kavuşmasını sağladı.

4-5 köyün kullandığı 18 kilometrelik grup yolunda başta altyapı ve genişletme, ardından da asfalt çalışması yaptıklarını kaydeden Mut Özköy Mahalle Muhtarı Fahri İpek, “Önceden bu yol dardı ve çok bozuktu. Biz kayısı ve erik üretimi yapıyoruz. Ürünlerimiz daha önce hasar ve darbe görüyordu. Ama şimdi vatandaşlar daha kaliteli ve daha iyi ürün satacaklar ve gidecekleri yerlere de daha erken varacaklar. Bu hizmetleri verdikleri için ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

“Tarımla uğraşan vatandaşlarımız çok memnun”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e, mahallelerine yapılan hizmetten dolayı teşekkür eden Mut Aşağıköselerli Mahalle Muhtarı Mehmet Ali Taş ise yolun eski halinde çok bozuk ve dar olan yerler bulunduğundan söz ederek, “Yolda genişletme yapıldı, taş duvar örüldü ve asfaltlandı. Önceki hali çok kasisli ve dardı. Şimdi çok güzel oldu. Tarımla ve bahçeyle uğraşan arkadaşlar da çok memnun. Tozdan da kurtuldular” dedi.

ADIYAMAN’IN GERGER İLÇESİNDE GECE AYI
Sıradaki Haber Otomobiliyle giderken ayılarla karşılaştı