Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Mersin ve Eskişehir büyükşehir belediyeleri arasında ’su kardeşliği’ protokolü imzalandı

MERSİN SU VE KANALİZASYON İDARESİ (MESKİ) GENEL MÜDÜRÜ İRFAN KORKMAZ, GENEL MÜDÜR YARDIMCISI EMRE GÜRKAL GÖKÇE VE TEKNİK HEYETLE BERABER ESKİŞEHİR’DE DÜZENLENEN BELEDİYE SU KARDEŞLİĞİ TOPLANTISI’NA KATILDI.

Bu haberin fotoğrafı yok

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan 1. Etap Belediye Su Kardeşliği çerçevesinde, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile Mersin Büyükşehir Belediyesi arasında kardeşlik protokolü imzalandı.

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürü İrfan Korkmaz, Genel Müdür Yardımcısı Emre Gürkal Gökçe ve teknik heyetle beraber Eskişehir’de düzenlenen Belediye Su Kardeşliği Toplantısı’na katıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 31 Ocak 2023 tarihinde ilan edilen Ulusal Su Verimliliği Seferberliği sürecinde, belediyeler arasında bilgi ve tecrübe paylaşımının sağlanması için 27 belediyenin katılımıyla başlatılan 1. Etap Belediye Su Kardeşliği çerçevesinde, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile Mersin Büyükşehir Belediyesi arasında kardeşlik protokolü imzalandı. Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda konuşan MESKİ Genel Müdürü İrfan Korkmaz, nüfus artışı, küresel ısınma, kuraklık, rezervlerin azalması, su kaynaklarının hızla kirlenmesi ve Mersin’deki yoğun göçün beraberinde getirdiği su talebindeki artışa dikkat çekti. Suyun doğru yönetimi ve korunmasını, özellikle kayıp-kaçakla mücadelede teknolojiye önem verilmesi gerektiğini vurgulayan Korkmaz, teknolojik ve dijital yatırımlar hakkında detaylı bilgiler vererek, “Yaşam kaynağımız olan suyun korunmasını ve takibini ancak bilimin ışığında ileri teknolojiyi kullanarak yapabiliriz. Bu konuda MESKİ Genel Müdürlüğü olarak doğru yolda olduğumuzu ifade etmek isterim. Hepimize çok büyük işler düşüyor. Bu itibarla, Kardeşlik Projesi’nin ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Bu projeyle edineceğimiz deneyimle, birlikte kurtaracağımız her su damlası sayesinde geleceğimize çok büyük katkılar sunacağımıza inanıyorum. Eskişehir ve Mersin arasındaki bağı güçlendirecek kardeşlik ile birlikte özellikle gelecek nesillere, yaşanabilir kaliteli bir dünya bırakacağımızın kanaatindeyim” ifadelerini kullandı.

ANTALYA’DA BALIKÇILIK YAPAN SAVAŞ DURSUN,
Sıradaki Haber İzini sürdüğü dev Orkinosları yakalayıp yanlarına yatarak geri döndü